Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 2, 2022

Жіноче заробітчанство породжує соціальне сирітство

Автор:

|

Березень 15, 2018

|

Рубрика:

Жіноче заробітчанство породжує соціальне сирітство

«Те, що жінки частіше їдуть на заробітки, ніж чоловіки — негативний феномен, адже жіноче заробітчанство породжує в Україні соціальне сирітство. Потім ті жінки теж переживають сильні травми. Відомий такий вислів «мама-банкомат» — коли в дитини мама асоціюється з образом її матеріального забезпечення», — заявив Блаженнійший Святослав (Шевчук), глава Української греко-католицької церкви (УГКЦ).
Коли жінка їде на заробітки, то вона одна несе тягар цього заробітчанства. Така жінка зазвичай утримує свого чоловіка і свою родину. Водночас вона стає чужою для своєї сім’ї. Тому Свято матері в Італії — це одне з найбільших свят української громади, вважає глава УГКЦ. «Для мене, — зауважив Верховний архієпископ, — той феномен, що жінки частіше їдуть на заробітки, ніж чоловіки, є загадкою. Коли я працював із нашими людьми в Греції, то місцеве духовенство дуже дивувалося, що 90 % нашої громади — жінки. І перше запитання, яке задав мені грецький владика: як так сталося, що чоловіки відпустили своїх жінок на заробітки?»
Він питав наших вірних, чому так сталося. «Одні казали, що жінкам легше знайти роботу, інші казали, що жінка ніколи не потрапляє під підозру правоохоронців. Але жодна з цих відповідей мене не задовольнила. До кінця я так і не зрозумів, чому так відбувається, — зазначив владика. — Гадаю, що це — питання для науковців, соціологів».
Згадуючи труднощі, з якими зіштовхуються наші люди, виїжджаючи на заробітки, глава УГКЦ зазначив, що дуже добре обізнаний із цими проблемами, бо йому довелося організовувати першу парафію УГКЦ серед українських заробітчан в Афінах. Також Блаженнійший зазначив, що певна душпастирська тактика УГКЦ стосовно українських еміґрантів полягає в золотому правилі, яке ми винесли з досвіду попередніх хвиль еміґрації, — інтеграція, але не асиміляція.
Очільник УГКЦ додав, що серед тих людей, котрі гуртуються навколо українських церков, парафій за кордоном, він не побачив зрадників України. водночас владика побажав українцям, аби думка про еміґрацію була останнім із можливих варіантів пошуку себе.

Маріанна Сороневич

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply