Новини для українців всього свту

Wednesday, May. 18, 2022

Заява СФУЖО щодо ситуації в Україні

Автор:

|

Лютий 18, 2022

|

Рубрика:

Заява СФУЖО щодо ситуації в Україні

З кожною годиною загроза аґресії з боку путінської Росії проти України посилюється. Який би метод не обрав Путін — військове вторгнення, нищівну кібератаку, економічну блокаду чи альтернативну комбінацію руйнівних дій — його намір зламати Україну як націю й її народ абсолютно очевидний. Як і решта цивілізованого світу, Світова федерація українських жіночих організацій (СФУЖО) не до кінця впевнена, як пояснити таку односторонню одержимість Російської Федерації (РФ) бажанням знищити Україну. Як і решта цивілізованого світу, ми рішуче засуджуємо дії Путіна.
«Причини», якими Путін виправдовує своє бажання зламати Україну, позбавлені будь-якого зв’язку з реальністю сьогодення, не відповідають історичним фактам і є передусім аморальними. Україна не становить загрози для РФ, хіба що Путін вирішить таку загрозу сфабрикувати; Україна не є частиною російських земель тому, що цього хотілося б Путіну; і, зрештою, Путін відкидає століття міжнародних зусиль, спрямованих на викорінення права сильних підкоряти менш сильних тільки тому, що вони можуть і хочуть це зробити.
Українці не мають жодних ілюзій. Росія розпочала війну з Україною вісім років тому і буде так чи інакше загострювати ситуацію. Війна не наближається. Війна вже тут. Українці готуються до чогось більшого, але не панікують, бо паніка ослаблює, і це тільки зіграло б на руку Путіну.
Впродовж останніх 100 років саме війна була основною причиною того, що «історично Україна має одну із найбільших діаспор у світі» (звіт Міжнародної організації ООН «Світова міґрація 2010 року»). Українська діаспора підтримує зв’язки зі своєю батьківщиною уже не одне покоління. Зараз за межами України проживає близько 10 млн українців, а це майже 25 % від 45-мільйонного населення сучасної України. Значні бої Першої світової війни, громадянської війни на території колишньої Російської імперії, Другої світової війни велися чужими арміями на українській землі. Москва відправляла українських солдатів гинути у численних міжнародних війнах, розв’язаних СРСР. Навіть після неминучого та довгоочікуваного кінця цієї диктаторської імперії Москва не могла залишити Україну в спокої. Вторгнення РФ в Україну 2014 році уже призвело до загибелі 14 тис. осіб, а 1,5 млн мирних жителів були змушені покинути свої домівки, втікаючи від війни.
Досвід війни — пережитий особисто чи отриманий у спадок від попереднього покоління — об’єднує усіх українок як діаспори, так і України, більше ніж мова, релігія чи місце народження. Кожна українка має свій досвід війни: як жінка, яка пережила збройний конфлікт особисто, як мати солдата, як донька чи онука біженців, як правнучка, чия прабабуся бачила дві світові війни. Такі дуже реальні та безпосередні наслідки війни, як руйнування, людські жертви, гуманітарна криза, після яких приходить важка і довготривала робота над пом’якшенням травми від війни, що відіб’ється на наступних поколіннях (виховання здорових дітей, збереження сім’ї, загоєння емоційних і фізичних ран) — все це завжди було в першу чергу відповідальністю жінок, тягарем, без потреби накинутим на них зовнішнім аґресором. Ця доля вкотре чекає на десятки мільйонів жінок.
Ми високо цінуємо і висловлюємо вдячність державам, які підтримують Україну і розуміють, що Україна є теперішньою лінією розламу між минулим і майбутнім — стане майбутнє перемогою правового міжнародного порядку, націленого на мир, чи перемогою старого світового порядку аґресії?
Незалежно від дій Кремля, усунення наслідків цієї війни триватиме десятиліттями. Зрештою, бачення Путіна зазнає краху. На кожного українця, якого він уб’є сьогодні, є мати, яка виховує дитину на чужині, прививаючи їй розуміння, що правда не в силі і що гідність кожної людини і кожного народу полягає у можливості вільно обирати свою долю.
У назві свого знакового вірша Contra Spem Spero!, написаного 1890 року, Леся Українка висловила послання, яке розуміє кожен українець: без надії сподіваюсь. У трьох словах їй вдалося підсумувати українські реалії. Без об’єктивних підстав на надію, ми все ж сподіваємося.
Світова управа СФУЖО

Як повідомляв «Міст», СФУЖО закликала поширювати відеоролик із протидії насильству.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply