Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

Заробітчани збільшили обсяг грошових переказів з-за кордону

Автор:

|

Листопад 17, 2020

|

Рубрика:

Заробітчани збільшили обсяг грошових переказів з-за кордону

Восени ц. р. заробітчани збільшили обсяг грошових переказів з-за кордону. Такими є дані Національного банку України (НБУ). Їхній обсяг за вересень склав понад 1 млрд USD, що майже на шість більше, ніж торік. Варто зауважити, що впродовж січня-вересня ц. р. обсяг грошових надходжень від українських заробітчан сягнув майже 8,5 млрд USD. У НБУ прогнозували, що у зв’язку з карантином перекази від трудових міґрантів будуть суттєво меншими, ніж зазичай.
Але Олексію Любченку, голові Державної податкової служби України, видалося замало. Він вирішив, що українські заробітчани, котрі, до слова, є головним інвестором держави, сплачують замало податків. Чиновник вважає, що цю проблему потрібно вирішити. Він заявив, що українці мають подавати декларації та сплачувати податки з усіх грошей, які важкою працею заробили за кордоном. Тепер, за його словами, з 12 млрд USD, які українці передають додому із заробітків, задекларовані лише 11 млрд грн, тобто приблизно в 30 разів менше. А мали б бути задекларовані, на його думку, всі 100 % грошей. Проте, якою буде ставка оподаткування й як заробітчан змусять платити ці податки, не уточнив.
Олександр Ольшанський, заступник голови Комітету виконавчих реформ, нагадав, що ідея дотягнутися до грошей українців, котрі їдуть на заробітки за кордон, не нова, але запевнив, що взяти ці гроші не вдасться. «Ця ідея вже виникала 2018 року. Я був одним із тих, хто написали в Facebook, що це кінець епохи Порошенка. Адже проблема дуже проста — грошей не вистачає, а там є річка, якою тече 12 мільярдів. І дуже хочеться їх узяти. Нічим хорошим це не закінчиться, це точно», — зазначив він.
Експерт упевнений, що така ініціатива приречена на провал. «Адже тоді заробітчани будуть переказувати ці гроші іншим способом. Ми тільки погіршимо платіжний баланс — ці перекази скоротяться. Вони будуть у кишенях їх перевозити, ще якось. Усе піде у «тінь», — запевняє він.
Вікторія Войціцька, народна депутатка України попереднього скликання, також вважає, що чіпати гроші, які так важко зароблені українцями, котрі їдуть на заробітки, не треба. «Не чіпайте святе! Ці люди не від гарного життя, хорошого життя шукають собі можливості заробити легально копієчку за кордоном, — застерегла вона. — Коли ми з вами говоримо про те, що уряд вирішив залатати діри у бюджеті за рахунок наших заробітчан, то у мене виникає запитання, а що сталося з тим натхненням, яке було, коли нам розповідали про 100 млрд грн, які ми недоотримуємо з митниці?»
Саме ці кошти, наголосила політикиня, стали б одним із джерел наповнення бюджету. Крім того, каже вона, в Україні є чимало олігархів, які безсоромно виводять кошти з країни через офшорні зони. Притім прибутки показують мінімальні або від’ємні, а самі купують маєтки за кордоном.
Як повідомляв «Міст», раніше грошові перекази заробітчан в Україну зменшилися.

Тетяна Курпіта, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply