Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 27, 2021

Заробітчани передали додому більше мільярда

Автор:

|

Серпень 10, 2021

|

Рубрика:

Заробітчани передали додому більше мільярда

За перші три місяці ц. р. українські трудові міґранти передали з Республіки Польща (РП) додому 4,1 млрд PLN (це близько 1,1 млрд USD), що на 27 % більше, ніж у першому півріччі 2020-го. Про це йдеться в дослідженні Національного банку Польщі (НБП). «У географічній структурі й надалі домінував переказ коштів до України. Він становив 87 % усіх коштів», — повідомив регулятор.
Загалом іноземці передали з РП за кордон у першому півріччі цього року 5 млрд PLN, що на 1,3 млрд PLN більше, ніж упродовж аналогічного періоду минулого року. У НБП також повідомили, що заробітки іноземців у Польщі в першому кварталі цього року порівняно з аналогічним торішнім періодом зросли на 27,5 % і склали загалом 7,1 млрд PLN.
Рафал Мруз, операційний директор польської аґенції з працевлаштування EWL Group, назвав кілька причин, чому українці почали передавати більше зароблених коштів додому. По-перше, великий вплив на збільшення суми грошових переказів українських трудових міґрантів має факт зростання мінімальної та середньої зарплати в РП, які щороку збільшувалися на близько 10 %. По-друге, зацікавлення працевлаштуванням українців у Польщі протягом останнього року зростало, попри пандемію.
«Під час локдаунів над Віслою були зачинені дитячі садки та школи, частина осіб була змушена залишитися вдома з дітьми, отже, зростала кількість вакансій, які охоче заповнювали іноземці, передусім громадяни України. Статистика підтверджує: кількість іноземців, які сплачують у Польщі страхові внески, та вартість грошових переказів трудових міґрантів від початку пандемії зростали майже рівномірно і збільшилися на приблизно третину», — зауважив експерт.
По-третє, польський уряд у березні минулого року автоматично продовжив громадянам України візи та дозволи на перебування та працевлаштування в РП. «Як наслідок — трудові міґранти могли залишатися в Польщі довше, ніж зазвичай, без необхідності повернення на Батьківщину. Відтак, вони працювали довше, заробляли більше, рідше їздили додому, отже, надсилали своїм рідним більше грошей», — резюмував він.
Як повідомляв «Міст», назвали кількість українських заробітчан.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply