Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 6, 2022

Заробітчани не бажають повертатися

Автор:

|

Грудень 13, 2012

|

Рубрика:

Заробітчани не бажають повертатися

Понад 14 % українських заробітчан не виявляє бажання повернутися в Україну, а воліє реалізовувати свій професійний потенціал за кордоном. Про це повідомила Варвара Жлуктенко, речник представництва Міжнародної організації з міґрації в Україні. А за словами Михайла Ратушного, голови Української всесвітньої координаційної ради, українським еміґрантам вже навіть не є комфортно підтримувати стосунки зі своєю країною.

У зв’язку з такою ситуацією на сайті інформаційної агенції RegioNews розпочалося опитування на тему міґрації. Кожен із читачів сайту міг відповісти на запитання, чи планує він міґрувати з України та як давно про це думає.
Наразі участь у опитуванні взяло понад 600 користувачів сайту. І 46 % із них давно вже подумують про еміґрацію та вважають, що вже варто перетнути кордони України. 30 % опитаних сприймають еміґрацію як гарну ідею, проте не впевнені, що готові до неї, і лише 24 % називають еміґрацію зрадою України. «Це опитування лише підтверджує загальну тенденцію міґраційного руху українців. Рівень еміґрації не знижується, і наразі за кордоном українців є більше, ніж імміґрантів в Україні», — зазначила п. Жлуктенко.
Речник також повідомила таку інформацію: загальна сукупність міґрантів у світі — 200 млн осіб, тобто 3 % населення; серед них українських еміґрантів — 2,5 млн. Якщо йдеться про заробітчан, то 50 % із них працюють у Російській Федерації, інші — у країнах ЄС (Чехії, Німеччині, Італії, Португалії, Польщі). Згідно з опитуванням, яке проводила Міжнародна організації з міґрації, портрет українського міґранта виглядає так: зазвичай це – молода людина до 30 років, із вищою освітою, неодружена або розлучена. «Серед опитаних, які від’їжджали за кордон через нашу організацію, 43 % їдуть на постійне проживання, 37 % не знають, чи повернуться в Україну, 25 % зазначили, що однозначно не повернуться, 13 % будуть готові приїхати в Україну, якщо тут відбудуться економічні та соціальні зміни», — повідомила Варвара Жлуктенко.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply