Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 2, 2022

Заробітчанство залишає Батьківщину без робочих рук

Автор:

|

Березень 08, 2018

|

Рубрика:

Заробітчанство залишає Батьківщину без робочих рук

Заробітчанки в Італії

Україна допомогла залатати діри на ринках праці від Праги до Варшави, які з’явилися через можливість вільного пересування Європою для громадян східноєвропейських країн, а також через привабливі зарплати у багатих країнах Західної Європи.
«В іноземних компаній немає виходу. Спочатку вони шукали працівників із великим досвідом і дипломами. Тепер беруть усіх. І витрачають місяць на навчання, якщо треба», — повідомляють представники компаній, які займаються працевлаштуванням українців за кордоном.
Причини для українських працівників поїхати очевидні. Вдома вони отримують у середньому 7,1 тис. грн на місяць (265 USD). Водночас у РП їм пропонують 3,5 тис. PLN (1046 USD). Тривалий конфлікт із Росією, девальвація і стійка корупція також стають причинами для еміґрації. У РП 1,5 млн зареєстрованих заробітчан із України, не виключено, що ще півмільйона працюють без реєстрації. ЧР планує цього року подвоїти квоти на українських працівників.
Офіційні українські дані кажуть, що з 2015 року країна втратила 7 % працездатного населення. Ці цифри можуть збільшитися через безвізовий режим з ЄС. Дані Міжнародної організації міґрації свідчать, що 12 % українців знайшли роботу за кордоном або планують це зробити. Довготермінова картина також тривожна: в Організації Об’єднаних Націй вважають, що до 2050 року населення України скоротиться до 36,4 млн осіб.
РП, Словаччина і ЧР дозволяє українцям працевлаштовуватися тимчасово, на кілька місяців. Українці отримали можливість без віз подорожувати по всій Європі, і це відкрило шлях тим, хто хоче працювати за кордоном і легально, і нелегально. Транспортні зв’язки також покращилися. Втім, привабливість еміґрації може скоротитися. Адже середні зарплати чорноробів в Україні та РП — приблизно однакові.

Маріанна Сороневич

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply