Новини для українців всього свту

Thursday, Aug. 18, 2022

Заробітчан заманюють доступними кредитами

Автор:

|

Грудень 25, 2019

|

Рубрика:

Заробітчан заманюють доступними кредитами

Володимир Зеленський заявив, що держава запускає програму для тих українців, хто виїхав жити за кордон або планує це зробити. Він зазначив, що в Україні стартують програми, які передбачають доступні кредити для відкриття бізнесу або його розширення. Перший етап — доступні кредити для власної справи під 5 %, 7 % і 9 % річних. Програма називається «Повертайся і залишайся!».
Услід йому й Олексій Гончарук, прем’єр України, заявив, що програма зі стимулювання українців за кордоном повертатися в країну запрацює з 1 лютого 2020 року. Він зазначив, що уряд готує до старту програму з підтримки мікро- та малого підприємництва за ініціативою президента. «Її суть — стимулювати появу нових підприємців і заохочувати наших заробітчан повертатися додому і відкривати бізнес в Україні», — наголосив глава уряду.
За його словами, перший етап програми — доступне кредитування. Обсяг кредиту — 1,5 млн грн на п’ять років: 5% річних, якщо виручка до 25 млн грн і створюють бодай два робочих місця; 7 % річних для бізнесу з виручкою до 25 млн грн, який не створює нових робочих місць (але за кожного нового працівника ставка знизиться на 0,5 %); 9% річних — для бізнесу з виручкою до 50 млн грн.
«Для участі знадобиться бізнес-план, позитивна фінансово-кредитна репутація та платіжна дисципліна. Стартапи зможуть брати участь тільки від початку своєї діяльності, а чинний бізнес — лише той, який працює бодай 12 місяців. Сам учасник інвестує 20 % власних коштів від усіх витрат», — пояснив керівник Кабінету Міністрів. Серед сфер для розвитку бізнесу — енергетика, освіта, охорона здоров’я, транспорт, виробництво, спорт, розваги або інші послуги. Також п. Гончарук анонсував незабаром прийом заявок.

Коментар експерта
Віктор Скаршевський, економіст:
— Кілька уточнювальних запитань. По-перше, який планований результат від цієї ініціативи і в які терміни? Повернення всіх 9 млн заробітчан (що нереально найближчим часом) чи якоїсь частини? Якщо частини — то якої? По-друге, сума і джерело фінансування цієї ініціативи? У бюджеті-2020 таких програм немає. Якщо мета повернення всіх 9 млн заробітчан, то обсяг кредитування повинен скласти більше 13 млрд грн. По-третє, ця ініціатива є частиною комплексної програми з повернення заробітчан чи з’явилася сама по собі? Якщо сама по собі, особливого ефекту не матиме. По-четверте, чому ініціатива стосується лише заробітчан, а не всіх малих підприємців України? По-п’яте, хто буде покривати збитки у разі невдалого кредитування в рамках цієї ініціативи? Бюджет, банки, самі заробітчани? Без відповідей на ці запитання складно комплексно оцінити таку ініціативу. Необхідні деталі, в яких, як відомо, криється диявол.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply