Новини для українців всього свту

Wednesday, May. 18, 2022

Запрошують спостерігачів на виборах в Україні

Автор:

|

Жовтень 15, 2020

|

Рубрика:

Запрошують спостерігачів на виборах в Україні
Борис Вжесневський

Світовий конґрес українців (СКУ) й Український конґресовий комітет Америки (УККА) запрошують волонтерів стати міжнародними спостерігачами на місцевих виборах в Україні 25 жовтня. «У неділю 25 жовтня українці проголосують за депутатів місцевих рад, від обласного до селищного рівня. За новим виборчим законодавством, оберуть понад 25 тис. депутатів. Ці вибори мають особливе значення, оскільки роль місцевих рад була розширена завдяки нещодавнім реформам децентралізації. СКУ та УККА запрошують волонтерів стати міжнародними спостерігачами на виборах», — йдеться у повідомленні організацій.
Там зауважують, що через глобальну пандемію та обмеження подорожей Місія спостереження за виборами (МСВ), в основному, складатиметься з експатів, котрі вже перебувають в Україні. Охочих стати добровольцем для участі в МСВ просять писати на електронну пошту: elections@ukrainianworldcongress.org.
Водночас перед тим, як подавати кандидатуру на цю волонтерську позицію, усі зацікавлені мають уважно зважити пов’язані з Covid-19 ризики, в т. ч. поточну ситуацію в Україні та ризики, пов’язані з подорожами.
Співголовами МСВ стали Борис Вжесневський, колишній депутат парламенту Канади, й Андрій Футей, президент УККА.
Координатором місії призначили Тамару Олексій, реґіональну віцепрезидентку СКУ та виконавчу директорку УККА. Головним спостерігачем від СКУ стала Наталя Немилівська, директорка Комітету СКУ з економічного розвитку України й інвестицій. Від УККА головним спостерігачем обрали Рено Доменіко, багаторічного міжнародного спостерігача.
Сспільна МСВ СКУ-УККА складається з добровольців, котрі віддані демократичному прогресу України й які самостійно покриють усі свої витрати, що пов’язані з участю в місії. Метою МСВ є підтримка відкритого та прозорого виборчого процесу в Україні. «СКУ й УККА підтримують відданість України стандартам Організації з безпеки та співпраці в Європі щодо вільних і чесних виборів, які відображають волю електорату та не підтримують жодного кандидата, політичну партію чи блок. СКУ й УККА оприлюднять свої висновки під час віртуальної прес-конференції після виборів», — йдеться в повідомленні.
«Ці вибори не схожі ні на які інші в історії України не лише через виклики, пов’язані з пандемією, але й через те, що місцеві органи влади тепер мають більшу силу на місцевому рівні, що вже давно очікувалося й є важливим кроком у відході від високо централізованого радянського минулого. СКУ продовжує підтримувати прозорість і справедливість виборчих процесів, навіть у ці складні часи», — заявив Павло Ґрод, президент СКУ.
«Захист чесних і прозорих виборів в Україні не лише убезпечує демократичне майбутнє України й українського народу. Україна перебуває на передовій континентальної битви за демократичні цінності та права людини», — зауважив, своєю чергою, п. Вжесневський
МСВ СКУ-УККА координуватиме подорожі та проживання в країні; діяльність перекладачів, якщо це буде необхідно, та надаватиме документи про офіційну акредитацію з боку Центральної виборчої комісії (ЦВК). Волонтери МСВ самі покриватимуть усі витрати, пов’язані з їхньою участю у Місії.
Перед виборами МСВ проведе обов’язковий віртуальний тренінг для своїх спостерігачів, який міститиме інструкції щодо праці з унікальним застосунком УККА для виборів і щодо небезпечних середовищ; перегляд нового закону про вибори і протоколи безпеки, пов’язані з Covid-19, та ознайомлення з найкращими практиками під час виборів.
Відтак керівництво МСВ провело робочу зустріч із головою та членами ЦВК України. Під час зустрічі Борис Вжесневський подякував членам ЦВК за офіційну акредитацію спостерігачів від СКУ й УККА та представив напрями роботу місії у проведенні спостереження за місцевими виборами в Україні, що відбудуться 25 жовтня ц. р. «Успішне проведення демократичних виборів за новим законодавством, у непростих умовах і з існуючою військовою загрозою з боку РФ — це черговий важкий етап у становленні України, але ми віримо, що ці вибори відбудуться на відповідному рівні та будуть черговим доказом, що Україна є повноправним членом великої європейської сім’ї, де діє верховенство права та існує свобода вибору», — заявив він.
Важливою частиною зустрічі стало обговорення співпраці в аналізі та застосуванні на практиці нового виборчого законодавства, зважаючи на те, що ці вибори вперше відбудуться за новим законом — Виборчим кодексом, прийнятим Верховною Радою України.
Представники МСВ і ЦВК також обговорили критичні питання в організації виборчого процесу, а саме: проведення цих виборів в умовах військової аґресії, великої кількості внутрішньо переміщених осіб і пандемії коронавірусу. «Важливим етапом роботи Міжнародної місії спостереження за виборами є тісна співпраця з ЦВК України, що є ключовим органом в Україні щодо організації, підготовки та проведення виборів. Обговорення напрямків співпраці та взаємодії на цих виборах є першим важливим кроком у роботі МСВ», — зазначив Андрій Футей.
Як повідомляв «Міст», теперішній українській владі пророкують неминучу поразку в реґіонах.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply