Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

Закордонні школи закінчили навчальний рік

Автор:

|

Липень 09, 2021

|

Рубрика:

Закордонні школи закінчили навчальний рік
Маленькі українці Італії

Близько 100 дітей, які навчаються в школі «Материнка» ім. Дмитра Павличка у Варшаві (Польща), успішно завершили навчальний рік. Серед них є семеро випускників, які закінчили програму 11 класів. Про це розповіла Наталія Кравець, директорка школи. За її словами, програму 11 класів у школі закінчили семеро учнів. Одна з учениць зробила це екстерном, навчаючись паралельно в польському ліцеї. «Дві випускниці склали зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) в Україні», — зауважила посадовиця.
Водночас свідоцтво про здобуття базової середньої освіти після дев’яти класів отримали 19 учнів. У цій групі одна з учениць також отримала свідоцтво навчаючись екстерном. «Усі екзамени й атестацію діти відбувалися у Варшаві. До нас приїжджала комісія з Києва з Міжнародної української школи (МУШ)», — наголосила п. Кравець.
Вона висловила вдячність за допомогу і сприяння у навчальному процесі й організації екзаменів Посольству України у Варшаві, зокрема, послу Андрію Дещиці. Урочисті заходи з нагоди закінчення навчального року провели на території Посольства України в Республіці Польща.
Своєю чергою, українська недільна школа в Токіо «Джерельце» підсумувала навчальний рік святом Останнього дзвоника, під час якого звучали пісні та вірші, проводили ігри, конкурси та презентації, також для дітей став сюрпризом, а для вчителів справжнім викликом завершальний танець. Про це повідомила Неприбуткова громадська організація українців у Японії «Краяни».
Також завдяки Євгену Семенову, Сергію Солоцькому, Юлії Сузукі-Сидоренко, Тетяні Горбачук, Катрі Мацейчук діти школи отримали довгоочікувані книги з України — чудові подарунки та поповнення у шкільну бібліотеку.
Цей навчальний рік в Японії був насиченим і наповненим різними подіями, проєктами з новими випробовуваннями і для дітей, і для батьків, і для нас вчителів. За рік є неабиякі надбання. «Нашим найкреативнішим учителям, найстараннішим учням і найулюбленішим батькам велика подяка за ваші ідеї, терпіння, недоспані ночі, хвилювання, інтелектуальні, духовні і кулінарні смаколики! Ви найкращі!», — заявило керівництво навчального закладу.
Крім цього, понад 300 дітей, які проживають у різних куточках Італії, отримали українські документи про освіту державного взірця, продемонструвавши високий рівень знань із основних предметів шкільної програми. Це відбулося у рамках перебування на території Італії атестаційної комісії Міжнародної української школи (МУШ).
Посольство України в Римі подякувало комісії МУШ за роботу, директорам і педагогам українських шкіл — за плідну співпрацю, просвітницьку місію та відданість своїй шляхетній справі, а батькам — за патріотизм і гідне виховання нової генерації українців.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply