Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Закон про множинне громадянство треба допрацювати

Автор:

|

Грудень 18, 2021

|

Рубрика:

Закон про множинне громадянство треба допрацювати
Павло Ґрод, голова СКУ

Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради України (ВРУ) законопроєкт про громадянство для діаспори. ОПУ опублікував його подробиці: проєкт закону «Про внесення змін до закону України «Про громадянство України» покликаний забезпечити правову визначеність ставлення держави до українських громадян, які мають громадянство (підданство) інших держав.
Документ актуалізує положення законодавства у сфері громадянства й уточнює повноваження державних органів, які беруть участь у вирішенні питань громадянства України. «Таким чином, ми врегулюємо питання, що стосуються подвійного громадянства. Цінність громадянства України має зростати: український паспорт має бути запорукою вільного та безпечного пересування світом, а українець повинен почуватися захищеним у будь-якій країні та знати, що на варті його прав та інтересів стоїть його держава», — заявив глава держави. Раніше він обіцяв, що внесе в парламент законопроєкт про подвійне громадянство. Зі слів президента, для українців, які живуть у США, Канаді й Європейському Союзі, питання множинного громадянства є важливим.
Натомість у Світовому конґресі українців (СКУ), за підсумком попереднього аналізу пакету останніх законодавчих ініціатив щодо множинного громадянства в Україні, вважають, що подані до українського парламенту законопроєкти потребують суттєвого доопрацювання.
СКУ впродовж багатьох років послідовно виступає за: лібералізацію законодавства України щодо множинного громадянства з урахуванням сучасного світового досвіду; впровадження ефективних безпекових запобіжників від аґресивного впливу РФ та інших держав, які загрожують суверенітету і безпеці України; рівність громадян перед законом, аби не було двох різних класів громадян України.
2019 року СКУ у співпраці з експертними групами вже розробив і у жовтні 2019-го надав президенту України свій законопроєкт щодо громадянства, який ґрунтується на принципах лібералізації та безпекових запобіжниках.
Водночас подані на розгляд ВРУ законодавчі ініціативи пропозиції СКУ враховують лише частково. З одного боку, вони, до певної міри, лібералізують норми закону про громадянство, а з іншого — не враховують ряд суттєвих пропозицій діаспори щодо впровадження ефективних безпекових запобіжників, що є не менш важливою для СКУ складовою законопроєктів, особливо у теперішніх умовах російської гібридної аґресії проти України.
Як повідомляв «Міст», раніше в СКУ закликали ВРУ доопрацювати Закон про громадянство.

Світлана Надтока, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online