Новини для українців всього свту

Saturday, May. 21, 2022

Заклик української діаспори і до діаспори

Автор:

|

Березень 02, 2022

|

Рубрика:

Заклик української діаспори і до діаспори
Дмитро Кулеба

Російська Федерація (РФ) без оголошення війни розпочала активні бойові дії проти України, розпочавши вранці 24 лютого повномасштабне вторгнення. Збройні сили інтервентів обстрілюють мирні міста, несуть смерть і жахіття Україні й усьому європейському континенту в спробі підкорити українців імперській владі Москви.
Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України, звернувся до українських громад в усьому світі. «Путін напав, але ніхто не розбігається. Армія, дипломати, всі працюють. Україна б’ється. Україна захистить себе. Україна переможе», — заявив він і закликав діаспору розповсюджувати правду про вторгнення Путіна у своїх країнах і закликати уряди до негайних дій.
Світовий конґрес українців (СКУ) закликав світове співтовариство зупинити жахливу війну Кремля проти України, Європи та міжнародного порядку, заснованого на правилах. «Ми закликаємо всі миролюбні нації негайно діяти скоординовано та рішуче на підтримку права українського народу на державність і незалежність.
До союзників: негайно і в повному обсязі впровадити санкції проти РФ, включно з усуненням від SWIFT; негайно надати зброю та військове обладнання Україні; виключити Росію з усіх міжнародних організацій — Організації Об’єднаних Націй ООН, Ради Європи, Організації з безпеки та співпраці в Європі тощо; заборонити російським кораблям входити до західних портів; надати фінансову та гуманітарну допомогу Україні.
До всіх українців та друзів України: негайно звернутися до урядів та депутатів зі закликом зупинити російську війну та підтримати Україну; негайно організувати демонстрації на підтримку України; розповісти правду про російську війну з Україною пресі у вашій країні; бойкотувати всі російські товари та послуги.
Крім цього, СКУ звернувся зі закликом повстати проти диктатора та зупинити його війну проти України та власного народу до: народу Росії — миролюбних росіян, чеченців та інших етнічних меншин, що живуть у межах деспотичної РФ, народу Білорусі, а також народів Грузії, Молдови, Казахстану, де є російські війська, що утримують ці народи як заручників у заморожених конфліктах».
Також СКУ звернувся до російських олігархів і політичних союзників Путіна, які його підтримують: «Ви будете серйозно покарані, якщо не зупините Путіна тепер. Зробіть це, поки ще не зайшло занадто далеко. Зупиніть Путіна зараз».
«Збройні сили України й український народ відважно дають відсіч російському вторгненню. Українці чинитимуть спротив, і світ мусить постати разом із Україною проти агресора, — зазначив Павло Ґрод, президент СКУ. — Путінський режим зазнає краху. Сьогодні нам усім треба повстати проти тиранічних і параноїдальних амбіцій Путіна. Він є нестабільним і неадекватним військовим злочинцем. Він перетворив Росію на ізгоя в колі світової спільноти. Вторгнення в Україну є початком повалення Путіна як об’єднаною міжнародною спільнотою, так і російською елітою. Слава Україні. Героям Слава!».
Світова управа Спілки української молоді (СУМ) оголосила про створення фонду «Гуманітарна допомога СУМ» із основною метою: підтримати та допомагати потерпілим сумівцям та їхнім родинам, які перебувають на безпосередніх територіях російського вторгнення, й уможливити виселення зі зони конфлікту на безпечніші території заходу України.
У СУМ закликали свою світову родину щедро відгукнутися на цей заклик. Пожертви можна скласти на головній вебсторінці cym.org через систему PayPal. «Українці знають свою історію. Бо саме вони є її творцями. Українці знають хто є аґресором, а хто — приятелем, бо «за справами їхніми, пізнаєте їх». Віримо у добре майбутнє Української Держави! Підтримуємо захисників України й єднаймося навколо спільної справи — оборони рідного краю! Честь України готов Боронити! Слава Україні», — йдеться в заяві.
Свою заяву оприлюднила й Razom for Ukraine, американська громадська організація, створена на підтримку народу України у його прагненні до демократії, справедливості та поваги прав людини:
«Сполучені Штати повинні діяти негайно. На карту поставлено майбутнє Європи та світу. Це постраждає від мільйонів українців. Наївно вірити, що такий неспровокований напад і порушення світового порядку не торкнеться і американців.
Закликаємо до такого плану дій: захистити повітряний простір України; разом із союзниками по Європі та НАТО вимагати введення забороненої для польотів зони над територією України; продовжувати надавати Україні оборонне озброєння та техніки; відлучити РФ від міжнародної банківської системи SWIFT і запровадити додаткові санкції проти неї; повністю ізолювати кремлівське керівництво від міжнародної спільноти всіма засобами; надати фінансову допомогу для зміцнення економіки України; надати гуманітарну допомогу.
«Разом» приймає пожертви на допомогу народу України. Пожертвуйте безпосередньо, щоб не було затримок у надходженні ваших коштів через PayPal — bit.ly/RazomPayPal, через кредитну картку — bit.ly/RazomCreditCard, через чек, оплачений на адресу Razom (надсилається поштою на адресу 140 Second Avenue NY, NY 10003), через прямий депозит у Федеральній кредитній спілці Self Reliance (NY).
Всесвітній конґрес кримських татар закликав по всьому світу, кримськотатарські неурядові організації та держави світу, які поважають закон і права людини, і все людство, боротися всіма засобами проти нападу РФ проти України та припинити окупацію. «Найближчі дні неодмінно повинні показати часи, коли російська держава й її чиновники, винних у масових вбивствах і геноциді, постануть перед судом і перед совістю людства. Кримськотатарський народ не здасться, Україна не здасться», — зазначили в документі.
Процес, який розпочався вісім років тому з окупації Криму, тепер, після нападу Росії, з метою окупувати всю Україну, набув набагато страшнішого виміру. «Росія знову розтоптала міжнародне право, дипломатію та підписані нею договори, позаяк вона робила це багато разів у своїй історії. Кримські татари, як і багато народів, які впродовж своєї історії не раз ставали жертвами масових вбивств і геноциду з боку російських режимів, стурбовані можливістю нових розправ і геноциду з боку РФ щодо України. На жаль, історичний досвід кримських татар вважає, що це занепокоєння може бути реалізованим», — йдеться в заяві.
Кримськотатарська діаспора, яка була змушена міґрувати в різні куточки світу після першої окупації нашої батьківщини — Криму — Росією 1783 року, сьогодні досягла близько 10 млн населення. Тому одним із народів з найбільшою діаспорою у світі є кримські татари. Всесвітній конґрес кримських татар, до якого входять 183 кримськотатарських неурядових організацій із 16 країн світу, не визнає і ніколи не визнає окупацію Криму Росією 2014-го.
Як повідомляв «Міст», СКУ закликав міжнародне співтовариство й усі миролюбні країни відповісти єдністю і рішучістю на протистояння українців із московською навалою.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply