Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

Захід на Волині, присвячений світовій діаспорі

Автор:

|

Вересень 01, 2020

|

Рубрика:

Захід на Волині, присвячений світовій діаспорі
Літня зустріч у музеї

У районному центрі Камінь-Каширського району Волинської області в краєзнавчому музеї започаткували новий культурно-просвітницький проєкт «Літні зустрічі в музеї». Темою першого заходу стала «Еміґрація. Українська діаспора».
Проєкт створили, аби здійснювати просвітницьку діяльність і розповідати краянам про небайдужих людей, котрі долучаються до розбудови України, рідного краю, ведуть активну громадянську діяльність, сприяють збереженню національної культурної спадщини; знайомити з талановитими та непересічними особистостями Камінь-Каширщини й не тільки.
На заході були присутні друзі музею, краєзнавці, колеги, педагоги, представники української діаспори. Учасники спілкувались про відомих еміґрантів із України та Камінь-Каширщини, активну патріотичну діяльність української діаспори за кордоном, слухали родинні еміґрантські історії та презентували книжку Вадима Карпіка «Нік».
Вадим Карпік — учитель за фахом. Він народився і живе в селі Раків-Ліс, цікавиться історією, краєзнавством, пише та видає книжки. Нещодавно побачила світ його книжка «Нік», в якій йдеться про еміґрантське життя в Канаді свояка Карпіка з Раків-Лісу. На зустрічі автор розповів, що саме спонукало його дослідити та вивчити родинну еміґрантську історію, як довелось випускати нову книгу у світ, та подарував один примірник для бібліотеки музею.
Учасники заходу також спілкувалися про активну, патріотично налаштовану громадянську позицію землячок-еміґранток, уродженок Каменя-Каширського. Зокрема, Ірина Матвійчук проживає в США, працює журналісткою телерадіоорганізації «Голос Америки» в команді Мирослави Ґонґадзе.
Аліна Тимкович вже понад десять літ мешкає в Данії й опікується суботньою українською школою в місті Вайне. Ольга Ліщинська з 2018-го перебуває в Канаді як членкиня міжнародної громадської організації українців «Четверта хвиля» і заступниця голови з волонтерського руху.
Вони проживають в різних країнах і навіть континентах, але однаково ведуть величезну благодійницьку, волонтерську, культурно-просвітницьку, популяризаторську роботу, розповідають світові правду про Україну та українців. Під час заходу Даринка Гарбарчук виконала пісню про долю матері-еміґрантки. Після закінчення зустрічі гості оглянули виставлені особисті речі земляків-еміґрантів, листи з-за кордону, книги, видані українською діаспорою, інші музейні предмети та спілкувалися про еміґрантські долі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply