Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

За підтримки діаспори «Карітас» допомагатиме ветеранам

Автор:

|

Червень 16, 2021

|

Рубрика:

За підтримки діаспори «Карітас» допомагатиме ветеранам

«Карітас України» за підтримки «Союзу українських організацій в Австралії» (СУОА) разом із Міністерством у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України розпочинає другу фазу проєкту «Програма реабілітації ветеранів та їхніх родин, що постраждали внаслідок збройного конфлікту на сході України». Головна мета проєкту — надати ветеранам та членам їхніх сімей комфортну, ефективну та безпечну соціальну підтримку та допомогти з адаптацію після повернення з війни.
В другій фазі проєкту, зокрема, значну увагу зосередять реабілітації від алкогольної та наркотичної залежності, що відбуватиметься в реабілітаційному центрі «Назарет» під Дрогобичем (Львівська область), а також на психологічній підтримці ветеранів та їхніх родин. Запланували створення навчального курсу для фахівців, які працюють із ветеранами (соціальних працівників, психологів, військових капеланів), а також створення груп самодопомоги «рівний — рівному».
Медична, правова допомога та соціальний супровід ветеранів і членів їхніх родин також залишається серед пріоритетів. Для забезпечення максимальної доступності програми завдяки коштам української діаспори в Австралії в центрі «Назарет» обладнали приміщення для людей із обмеженими можливостями.
За попередніми підрахунками, учасниками проєкту стануть понад 60 ветеранів і члени їхніх родин. Навчальні матеріали будуть доступні широкому колу фахівців, що безпосередньо працюють із ветеранами.
Як зазначив Анатолій Козак, директор програмного департаменту «Карітасу України», це дуже вагомий і відповідальний проєкт. «На жаль, після повернення до «мирного життя» українські ветерани часто залишаються сам на сам зі своїми проблемами, а вони потребують розуміння та підтримки. Готовність української діаспори в Австралії підтримувати такі проєкти — приклад для всіх нас, наскільки важливо допомагати тим, хто пішов захищати рідну землю», — додав він.
У рамках першої фази проєкту «Програма реабілітації ветеранів та їхніх родин, що постраждали внаслідок збройного конфлікту на сході України», який «Карітас» спільно з СУОА реалізовував упродовж 2019-2020 рр., допомогу отримали 25 осіб, серед яких — дві родини загиблих на війні. Серед основних напрямків допомоги — медична та психологічна допомога, реабілітація від алкогольної та наркотичної залежності, юридичний супровід для отримання належних компенсацій, матеріальна допомога для покращення умов життя, навчання та курси. Основним результатом проєкту є те, що бенефіціари не просто отримали кошти на придбання меблів, утеплення будинку чи путівку в санаторій, вони отримали важливий ресурс на майбутнє. Кожна з історій бенефіціарів проєкту сповнена траґізму та болю, однак завдяки «Карітасу» та СУОА вони отримали надію та впевненість у завтрашньому дні.
Як повідомляв «Міст», австралійським українцям подякували за допомогу ветеранам.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply