Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

За межами України — жодної школи з викладанням українською

Автор:

|

Жовтень 25, 2020

|

Рубрика:

За межами України — жодної школи з викладанням українською
Алла Польова

За кордоном України наразі немає жодної школи з повним викладанням предметів українською мовою з першого до останнього класу. Про це повідомила Алла Польова, директорка Департаменту комунікації та публічної дипломатії Міністерства закордонних справ України, під час конференції «Перспективи викладання та вивчення української мови як іноземної».
Вона розповіла, що наразі українську мову тим чи іншим способом викладають на 69 факультетах у 25 країнах. За словами чиновниці, в основному це факультети славістики, є лише кілька факультетів україністики. «Найбільше є суботніх і недільних шкіл, на які ми також дуже покладаємося за кордоном. Таких суботніх шкіл — 193 в 42 країнах світу. І найбільше не в Канаді, а в Румунії. В шести країнах світу є курси викладання української мови. Курси — це той метод підтримання української мови, який має великі перспективи популяризації нашої мови за кордоном», — зазначила вона.
Тетяна Філевська, креативна директорка Українського інституту, додала, що українська має стати мовою використання як і у професійному середовищі, так і в публічному просторі. За її словами, просування української мови у світі допомагатиме та сприятиме саме утвердженню суб’єктності України у світі.
А під час візиту до Словацької Республіки Володимир Зеленський заявив, що у питаннях забезпечення прав та інтересів національних меншин між Україною та Словаччиною немає жодних проблем і непорозумінь. «Ми обговорили забезпечення прав та інтересів наших національних меншин — української в Словаччині та словацької в Україні. Приємно, що в теперішній взаємодії між нами немає жодних проблем і неґативних чинників», — зазначив президент України та наголосив, що для української сторони важливим є збереження мережі шкіл із вивчення української мови та підтримка української освіти у Словаччині з боку керівництва держави. Нагадаємо, що у словацькому Пряшеві діє, зокрема, гімназія ім. Тараса Шевченка, в якій вивчають українську мову і літературу саме словаки.
Як повідомляв «Міст», Оксана Левицька, голова Світової координаційної виховно-освітньої ради при Світовому конґресі українців, привітала із закінченням навчального року випускників та учнів українських шкіл у світі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply