Новини для українців всього свту

Friday, Jul. 1, 2022

З України на заробітки виїхав один мільйон громадян

Автор:

|

Березень 01, 2018

|

Рубрика:

З України на заробітки виїхав один мільйон громадян

За 2017 рік 1 млн українців виїхали за кордон. Більшість із них залишили країну в пошуках заробітку. За даними компаній, які працевлаштовують за кордоном, серед міґрантів удвічі зросла частка студентів і людей старшого віку. Найбільше громадян України є в Республіці Польща (РП), Чеській Республіці (ЧР), Угорщині, Італії та Федеративній Республіці Німеччина (ФРН). Вони їдуть туди не лише за заробітком.
Наразі в середньому 100 тис. українців щомісяця стають трудовими міґрантами. Про це повідомив Павло Клімкін, міністр закордонних справ України. Десятки автобусів до Європейського Союзу (ЄС) щодня вирушають із автовокзалів Києва, найбільше — зі західних областей. «Кількість значно зросла. Їдуть чоловіки, жінки, сімейні пари, студенти. Дуже багато людей після 50 років, котрі хочуть працювати», — повідомила менеджер компанії з працевлаштування за кордом.
90 % українців влаштовуються на роботу, що не потребує спеціальної кваліфікації. Часто людям за короткий термін доводиться опанувати новий фах.
Зараз третина українців своє краще майбутнє пов’язує з переїздом до іншої країни. Ще два роки тому це число була майже вполовину меншим. При цьому шанси успішно працевлаштуватися тоді були вищими.
Сергій, котрий раніше мешкав на Буковині, наразі живе в Іспанії. Відчуття свободи та можливість багато мандрувати стали вирішальними у рішенні переїхати. «Еміґрація — нове життя. Почуваєшся вільно, бо в ЄС немає кордонів. Купуєш квиток на літак. Не думаєш про візу. Іспанці дуже толерантні до іноземців», — розповів еміґрант.
Три роки знадобилося йому на підтвердження диплому та вивчення мови. Зараз чоловік має свою стоматологічну клініку і гідний за європейськими мірками заробіток. Він не має наміру повертатися до України. «Як тільки почав працювати, медична страховка забезпечена. Не думаєш, що має бути, якщо з тобою щось станеться. Я взагалі не стежу за курсом валют. Курс євро абсолютно не впливає на ціни в супермаркетах», — додає чоловік.
За даними аналітиків Міжнародного кадрового порталу HeadHunter, в Україні почався кадровий голод. Тож усе більше українських компаній заманюють фахівців більшими зарплатами. За останній рік додали в середньому 10 %. Аналітики прогнозують, що 2018-го це зростання буде ще більшим.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply