Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 27, 2021

Янукович кличе діаспору додому

Автор:

|

Жовтень 26, 2011

|

Рубрика:

Президент України закликав українців Бразилії повертатися на Батьківщину. Про це він заявив на зустрічі з представниками української діаспори в Сан-Пауло. Віктор Янукович зазначив, що завжди радий бачити представників діаспори України. «Приїжджайте в Україну, там зараз цікаво житии», — сказав він. Президент Янукович розповів представникам української діаспори про реформи, які проводяться в Україні і які спрямовані на покращення життя українських громадян.

Українська еміґрація в Бразилію почалася 120 років тому. 19 січня 2010-го президент цієї країни підписав закон, згідно з яким 24 серпня у Бразилії оголошено національним днем української громади. Цей день унесений в офіційний календар свят Бразилії. Тут проживають близько 500 тис. етнічних українців, найбільша кількість із яких, (майже 50 %) — мешканці штату Парана. Загалом у Бразилії близько 192 млн громадян.

Під час офіційного візиту до Бразилії президент України зустрівся з представниками української діаспори в місті Сан-Паулу. На зустріч із Віктором Януковичем зібралося дев’ять діаспорян.

«У нас дуже цінують вишиванки, писанки, борщ», — розповів панові Януковичу португальською мовою Віторіо Соротюк, голова правління Українсько-бразильської центральної репрезентації. «Сало, горілка», — сміючись, продовжив президент. «Так, горілку треба імпортувати, вона — найкраща», — оживився пан Соротюк.

Діаспоряни подарували панові Януковичу книгу «Як ми робимо писанки» і музику місцевої групи «Барвінок». У відповідь президент вручив їм бандури, вишиванки, цимбали й книги, які діаспора замовляла.

 Оксана Горнятко

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply