Новини для українців всього свту

Thursday, May. 13, 2021

Яку роботу пропонують українцям за кордоном

Автор:

|

Липень 26, 2020

|

Рубрика:

Яку роботу пропонують українцям за кордоном

В Європі багато бізнесів скоротили працівників на час карантину. Постраждали передусім сфера послуг і готельно-ресторанний бізнес. Про це розповів Андрій Сиченко з міжнародної організації з працевлаштування. «Через карантин втратили замовлення перукарі, салони манікюру, тату тощо. Однак карантин і самоізоляція зумовили підвищення попиту на продукти харчування. Відповідно, першими, хто виграв, стали мережеві продуктові крамниці», — поінформував він.
Українців зараз запрошують працювати в торгівлю. Зокрема, на пакування, фасування, розкладання товару. Також є вакансії у сфері логістики, фармакології, на виробництво побутової хімії. Затребувані IT-фахівці, кур’єри, працівники аналітичних відділів різного напрямку. «Потребу в персоналі відчувають багато компаній. Зокрема, компанія Eurocash, яка займається гуртовою торгівлею продуктів, хоче найняти 2 тис. працівників. Мережі Lidl, Aldi, Stokrotka, Netto, Kaufland, Selgros, Rossmann шукають по 150-300 тимчасових працівників для посилення мережі. LG Chem — 1,8 тис. фахівців із розробки та виробництва побутової хімії. Автомобільні заводи зараз у пошуках працівників на осінь», — пояснив експерт.
Відтак обсяг грошових переказів заробітчан із початком коронакризи почав падати. Динаміку зниження продемонстрував Національний банк України (НБУ). Загалом за п’ять місяців трудові міґранти переказали 4,54 млрд USD. З них неформальними каналами в Україну надійшло 1,83 млрд USD.
За даними НБУ, в січні та лютому ц. р. неформальні надходження перебували на рівні 480 млн USD, у березні — 349 млн USD, у квітні — 296 млн USD, а в травні — 226 млн USD. При цьому в травні минулого року обсяг таких переказів складав 488 млн USD. Загалом у травні ц. р перекази заробітчан до України склали 805 млн USD, що на 21 млн USD менше, ніж у квітні. У річному вимірі обсяг грошових переказів скоротився майже на 21 % (1 015 млн USD).
Як повідомляв «Міст», у червні до РП прибули ще два літаки з українськими заробітчанами.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply