Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

Які країни відчинені для українських заробітчан

Автор:

|

Березень 25, 2021

|

Рубрика:

Які країни відчинені для українських заробітчан
Українські заробітчани

Цього року році разом із вакцинацією у багатьох країнах світу розпочалася й третя хвиля пандемії коронавірусу, Європа не стала винятком. Стрімке поширення недуги змусило низку європейських країн повернутися до суворих обмежень і локдаунів. Проте, як зазначають експерти, зі збільшенням темпів розповсюдження коронавірусу в країнах Європи зростає й попит на українських робітників. Ба більше, попереду весняно-літній сезон польових робіт, а тому нові карантинні обмеження, як стверджують рекрутингові компанії, не є завадою для заробітчан, на яких чекають європейські роботодавці. Водночас працювати за межами Україні прагне дедалі більше українських громадян.
Як засвідчили останні лютневі дослідження аналітичної служби «OLX Робота», 63 % українців, котрі шукають роботу, планують працювати за кордоном чи розглядають такий варіант. Більшість заробітчан виїжджає на сезонні роботи, однак кожен третій шукає роботу на довший термін. 93 % опитаних планують і надалі працювати за межами України, навіть попри пандемію. Ніколи не працювали за кордоном, але планують виїхати на заробітки цього року 33 % опитаних українців. Третина виїжджає на рік і більше, а 67 % заробітчан — тільки на сезонні роботи, які тривають кілька місяців.
Найпопулярнішими в країнах Європейського Союзу (ЄС) є спеціальності, які не вимагають високої кваліфікації, серед них: робота на виробництві (склади, виробничі лінії, пакування), робота на будівництві та перевезення. Відстежують таку тенденцію у сервісі з пошуку роботи за кордоном портал Razem Work. Найближчим часом очікують на зростання попиту на сезонні роботи (збирання овочів/фруктів, робота в теплицях тощо). Також зростає попит на працівників зі сфери медицини, котрих зараз бракує чи не в кожній країні.
Як повідомляв «Міст», українські заробітчани гинуть на чужині.

About Author

Meest-Online

  • Nick Kos

    Цікаво, а де ж інформація про країни, які відчинені для заробітчан?