Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

Які країни найпопулярніші серед українських заробітчан

Автор:

|

Травень 16, 2021

|

Рубрика:

Які країни найпопулярніші серед українських заробітчан

Роботодавці з Європейського Союзу (ЄС), в основному, шукають в Україні водіїв, далекобійників, різноробочих, пакувальників і вантажників. А найпопулярнішими країнами серед українських заробітчан є Польща, Чехія, Німеччина, Литва та Латвія.
За словами Олени Кирильєвніної, керівниці напрямку з роботи з партнерами порталу Jooble, роботодавці з країн ЄС часто забезпечують українських працівників проживанням, обідами, іноді навіть трансфером до робочого місця та спецодягом, щоб людина мала можливість привезти додому більше грошей. «Найчастіше таке пропонують кваліфікованим працівникам, щоб заохотити їх до переїзду. Некваліфіковані працівники також отримують бонуси, проте не так часто і не в такому обсязі, як професійні кадри», — зазначила вона.
За межами України середні зарплати орієнтовно удвічі вищі ніж ті, які пропонують українцям удома. Про це свідчать дані OpenDataBot. На звичайній робочій спеціальності у 1,5-2 рази більша винагорода за працю. До прикладу, далекобійники в Україні отримують орієнтовно 30 тис. грн, а в країнах ЄС — до 75 тис. грн в еквіваленті. Так не все там добре.
— Зарплати українців за кордоном припинили зростати, як це було останніми роками. Але вони і не зменшуються. Тому різниця між заробітками в Україні та Польщі зберігається, — розповідає Василь Воскобойник, президент Всеукраїнської асоціації компаній міжнародного працевлаштування.
— Популярними вважають Німеччину, Чехію, Угорщину. Зараз туди важко потрапити?
— Після початку пандемії країни Західної Європи стали практично недосяжними для наших трудових міґрантів. Потрапити туди можуть ті, хто має робочі візи та посвідки на проживання. Більшість українців влаштовувалася на роботу в цих країнах нелегально або напівлегально, користаючи з відкритості кордонів. Пандемія дуже вдарила по готельно-ресторанному та туристичному бізнесу, де працювали українці. Крім цього, економіки розвинутих країн скоротилися, чимало бізнесів позакривалися. Громадяни цих країн залишилися без роботи. Це вдарило й по міґрантах. Бо місцеві йдуть у ті сектори економіки, де раніше працевлаштовувалися іноземці. Наприклад, сільське господарство, виробництво. Натомість країни Східної Європи продовжують запрошувати українців на роботу.
— Польща тепер не визнає українські тести на коронавірус. Як це вплинуло на заробітчан?
— Трудовим міґрантам доводиться проходити карантин. Зазвичай він триває десять днів.
— Український уряд пропонує виділяти ґранти трудовим міґрантам на власну справу — до 150 тис. грн. А також безвідсоткові кредити на п’ять років. Чи дієві такі програми?
— Ніякі програми не зможуть швидко повернути українців додому. Це процес, яким потрібно займатися роками. Змінювати програми, додавати умови та відмовлятися від тих, що не працюють. Але головною умовою може стати лише наявність робочих місць зі зарплатою, на яку можна прогодувати себе та сім’ю.
— У Польщі проводять перепис населення. Яка зараз реальна кількість українців за кордоном?
— Ніхто не знає, скільки точно українців перебувають за кордоном. Методи підрахунків — непрямі. Ба більше, трудова міґрація має маятниковий характер — навесні, влітку та восени за кордоном більше людей. Взимку — менше, бо закінчуються сезонні роботи. 5-6 млн українців зараз — трудові міґранти.
— Які перспективи такої трудової міґрації?
— Процес триватиме і в найближчі роки. Для цього є кілька причин. Різниця в економічному розвитку між країнами ЄС та Україною робить українські зарплати неконкурентними. Вони в три-п’ять разів менші. Крім цього, багато українців не бачать перспектив вдома для себе і дітей. Усе може змінитися, якщо в Україні почнеться стрімкий економічний розвиток.
Як повідомляв «Міст», українські заробітчани продовжують гинути на чужині.

Валентина Мураховська, «Газета по-українськи»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply