Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 28, 2022

Як пандемія шкодить і сприяє школам українознавства

Автор:

|

Березень 21, 2021

|

Рубрика:

Як пандемія шкодить і сприяє школам українознавства
Випускники Рідної школи

Школи українознавства в США у час пандемії перейшли на віртуальне навчання, тож деякі освітні заклади в Каліфорнії втратили частину учнів, тоді як інші, навпаки, здобули. Людмила Яхно, учителька української «Рідної школи» у Лос-Анджелесі, проводить урок за комп’ютером у себе вдома. Вона вже шість місяців викладає українську мову та літературу у віртуальному режимі. За словами педагогині, до нових реалій було непросто пристосовуватися. «Ми більше присвячували увагу тому, як вітались, розказували, як у нас пройшов цей тиждень, що відбулося нового, а онлайн це не вдається. Діти інколи незручно почуваються, що ми ніби не бачимося, але таки бачимося. І діти поводяться трохи інакше, вони не зовсім відчувають ефект присутності», — розповіла вона.
«Рідна школа» у Лос-Анджелесі працює вже понад 35 літ. Тут діти не лише вивчають історію та мову України, а й спілкуються з однолітками. Та під час пандемії кількість дітей у школі різко зменшилася. «Зараз у класі залишилося четверо дітей», — бідкається п. Яхно. Водночас загалом «Рідну школу» відвідує приблизно 20 дітей.
А от у Сан-Франциско віртуальне навчання хоч і відняло кілька школярів, відвідуваність зросла за рахунок дітей із віддалених районів. «Раніше до нас приїжджали люди, які в межах максимально півтори години, до двох, приміром, із Сакраменто. Але після того, як ми почали займатися онлайн, людей зацікавило, чи можна долучитися, адже вже не потрібно приїжджати. Таким чином до нас приєдналися люди зі Санта-Барбари та Вівервілла, що під Реддіном. Є навіть одна учениця з Гаваїв», — розповів Андрій Шерега, директор «Української школи» у Сан-Франциско.
Тож тепер в цьому навченому закладі міркують, як не розгубити нових учнів після закінчення домашнього карантину. Тим часом у «Рідній школі» Лос-Анджелеса дуже сподіваються на повернення їхніх учнів після пандемії. «Попри виклики, українські школи Каліфорнії, в яких вчителі працюють на здебільшого волонтерських засадах, продовжують свою місію навчання української мови та культури та не мають наміру зачинятися за жодних обставин», — запевняють освітяни.
Як повідомляв «Міст», розповіли про перші українські школи за кордоном.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply