Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 20, 2022

Володимир Зеленський та українська діаспора

Автор:

|

Травень 22, 2019

|

Рубрика:

Володимир Зеленський та українська діаспора

Павло Ґрод, голова СКУ

У своїй інавгураційній промові 20 травня новообраний президент України Зеленський заявив, що готовий надати громадянство тим закордонним українцям, котрі забажають приїхати до України. «Нас 65 млн, тих, кого народила українська земля. Українці в Європі й Азії, Північній та Південній Америці, в Австралії й Африці. Звертаюся до всіх українців на планеті — ви нам дуже потрібні, усі, хто готовий будувати нову, успішну та сильну країну. Ви повинні їхати в Україну не в гості, а додому, ми чекаємо на вас. Сувенірів з-за кордону не потрібно, привезіть нам свої знання, досвід і ментальні цінності», — сказав він.
А наступного дня новий глава держави зустрівся з представниками Світового конґресу українців (СКУ). «Я вдячний вам за те, що ви захищаєте Україну, де б ви не були. Захищаєте територіальну цілісність і суверенітет нашої країни», — сказав він.
Павло Ґрод, президент СКУ, привітав Володимира Зеленського з вступом на посаду. Він також подякував йому за можливість зустрітися вже у перші дні його роботи, незважаючи на напружений графік, і за те, що той закликає українців повертатися й працювати над розбудовою України.
А в інтерв’ю виданню Kyiv Post Павло Ґрод зазначив, що у діаспорі від президента Зеленського очікують, зокрема, продовження руху України у напрямку євроатлантичної інтеграції, захисту від російської аґресії, надання подвійного громадянства та залучення діаспорян до роботи в урядових, бізнесових та інших структурах в Україні.
На думку голова СКУ, новий глава держави повинен мати чітку позицію щодо Російської Федерації (РФ) та російської аґресії проти України, що досі триває. «Ми бачимо безперервні зусилля багатьох європейських лідерів, спрямовані на те, щоб скасувати санкції проти РФ, долучити її до міжнародних структур, тому президент Зеленський має чітко показати, що він проти цього», — сказав він.
Павло Ґрод пообіцяв, що СКУ, зі свого боку, буде робити все можливе для підтримки України на світовій арені, зокрема, просувати санкції проти РФ і виступати за блокування газогону «Північний потік-2». Іншим питанням, над яким обіцяє працювати СКУ, є недопущення приєднання РФ до міжнародних інституцій, в т. ч. Парламентської асамблеї Ради Європи.
«Я хотів би запропонував Президенту Зеленському працювати разом із СКУ з метою створення належних умов для заохочення діаспори повернутися, працювати в уряді, у бізнесі, в гуманітарній роботі», — зазначив п. Ґрод. На його думку, подвійне громадянство — це необхідність, враховуючи те, що дуже мало хто готовий відмовитися від свого первинного громадянства, маючи бажання працювати в Україні.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply