Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 27, 2021

Відбулася медична науково-практична конференція

Автор:

|

Жовтень 21, 2021

|

Рубрика:

Відбулася медична науково-практична конференція
На презентації конференції

Нещодавно у м. Перемишль (Польща) відбулася міжнародна медична науково-практична конференція «Здоров’я та пандемія Covid-19» лікарських товариств Республіки Польща (РП), України, Федеративної Республіки Німеччина (ФРН) і Північної Америки, у співпраці зі Світовою федерацією українських лікарських товариств (СФУЛТ) та Об’єднанням українців у Польщі (ОУП). Ідею проведення цієї зустрічі подав д-р Батрух на засіданні СФУЛТ.
Медична конференція була приурочена 30-річчю першого семінару українських лікарів у РП, який відбувся у м. Щецін, а також десятиріччю Народного дому української громади Перемишля (українській громаді цю історичну будівлю віддали 2011-го).
У конференції взяли участь 288 учасників, її проводили в Народному домі і Zoom. Учасників конференції вітали: І. Горків, голова відділення ОУП у Перемишлі; А. Базилевич, президент СФУЛТ; О. Мусій, голова Всеукраїнського лікарського товариства; Р. Сукенник, голова Об’єднання українських організацій у ФРН; Б. Прах, ректор Українського католицького університету; В. Домка від Палати лікарів РП; П. Стабішевський від УЛТ РП; А. Батрух від УЛТ ФРН; Л. Волянський від УЛТ Північної Америки.
Засідання було поділене на секції: хірургія, педіатрія, геронтологія, реабілітація, історія. Виступали: П. Стабішевський (РП), Т. Ланберґер (ФРН), О. Майкан (ФРН), Р. Горбова (США), Н. Матолінець (Україна), І. Дрозд (РП), П. Роял-Прист (США), О. Грабас (РП), І. Авраменко (Україна), М. Грицеляк (США), А. Базидевич (Україна), Д. Чайківська (Україна), Р. Роман (Канада), Я. Ферголен (ФРН), К. Скрійка (РП), І. Горків (РП).
Здоров’я в поєднанні з пандемією Covid-19 — тема актуальна для сьогодення. Особливістю програми конференції був міждисциплінарний підхід до актуальної теми. Відповідно учасники з різних країн представили широкий спектр сучасних рішень і мали змогу обмінятися досвідом між собою та відповісти на поставлені питання. Засідання провели на високому технічному та науково-професійному рівні.
Засідання конференції завершив концертний гурт народного співу «Крайка» з м. Перемишль, який представив кілька народних пісень. Через пандемію Covid-19 кількість присутніх в авдиторії Народного дому довелося обмежити.
Як повідомляв «Міст», відбулася міжнародна зустріч у клініці Bel Etage.

Ярослава Ферголен

About Author

Meest-Online