Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 27, 2021

В Україні до діаспори ставляться позитивно

Автор:

|

Жовтень 27, 2021

|

Рубрика:

В Україні до діаспори ставляться позитивно
Ірина Ключковська, голова МІОК

Міжнародний інститут освіти, культури зв’язків із діаспорою (МІОК) національного університету «Львівська політехніка» 21 жовтня оприлюднив результати свого дослідження «Обізнаність українців про діаспору та ставлення до неї». Захід відбувався на платформі Zoom.
З’ясувалося, що більшість громадян України (66,7%) позитивно ставляться до української діаспори. Так, на запитання «Як би ви описати ваше ставлення до української діаспори» відповідь «однозначно позитивне» обрали 24,3 % респондентів, а 42,4 % — «скоріше позитивне». Водночас неґативно до діаспори ставляться 12,3 % опитаних («однозначно неґативно» — 6,4%, «скоріше неґативно» — 5,9 %). 21,1% респондентів не змогли відповісти на це запитання.
Ініційоване МІОК дослідження провели спільно з Фондом «Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва» та соціологічною службою Центру Разумкова. Під час опитування порушували питання: як українці в Україні ставляться до українців, які проживають за кордоном? Чи цікавляться їхніми здобутками? Чи хочуть бачити їх інвесторами, управлінцями та залучати українську діаспору до розбудови України тощо.
Більшість громадян України (понад 70 %) виступають за залучення діаспори до популяризації України за кордоном. При цьому пов’язаними з українською діаспорою питаннями цікавляться 23,5 % громадян України, не цікавляться — 72,7 % опитаних. Фінансування державою українських організацій за кордоном підтримує 29,6 % опитаних громадян України.
Зауважимо, що на сьогодні за межами України живе та працює понад 20 млн українців. За оцінками експертів, їхня кількість лише зростатиме. Дослідження було проводили з 3 по 9 серпня ц. р. в усіх реґіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитали 2 018 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3 %.
Як повідомляв «Міст», МІОК започатковує новий освітній проєкт.

About Author

Meest-Online