Новини для українців всього свту

Sunday, Dec. 5, 2021

В австралійському університеті не буде предметів із україністики

Автор:

|

Листопад 01, 2020

|

Рубрика:

В австралійському університеті не буде предметів із україністики

Через наслідки пандемії коронавірусу у світі Університет ім. Монаша в австралійському м. Мельбурн скоротив велику кількість посад і навчальних програм, у т. ч. курси з україністики. Про це повідомили в Союзі українських організацій в Австралії (СУОА). Тож в Університеті ім. Монаша з 2021 року не буде предметів з україністики.
Однак навчальний заклад не скасував Центр українських студій ім. Миколи Зерова, який базується в Університеті ім. Монаша. Гроші, що їх жертвували члени української спільноти на підтримку наукової посади з україністики у Вікторії, перебувають у Допомоговому фонді українознавчих студій (ДоФУС) Української громади Вікторії, а не у віданні Університету ім. Монаша. Це стосується, зокрема, й меценатського дару в сумі 1,52 млн AUD Віктора та Марії Рудевичів.
Комітет ДоФУС, разом із Стефаном Романівим, співголовою СУОА, розглядає вид університетської програми, яку ДоФУС повинен підтримати своїми ресурсами. Також розглядають питання про інші університети, де міг би бути розміщений Центр україністики ім. Зерова, хоча можливі й нові домовленості з Монашем.
Українська спільнота Вікторії надавала основну частину фінансування наукової посади, дослідної діяльності та програми з мови й культури в Університеті ім. Монаша з 1983 року. З 2004-го Центр україністики ім. Миколи Зерова здобув міжнародне визнання за дослідження та публікації в галузях українського літературознавства і культурології. Члени програми були керівниками успішно завершених дисертацій із україністики. Ця програма в час свого найбільшого розвитку пропонувала три роки навчання для двох когорт студентів: початківців і студентів із попереднім знанням мови, а також четвертий, спеціалізований (Honours).
Університет ім. Монаша — це найбільший австралійський державний університет. В ньому навчається близько 55 тис. студентів. Загальна вартість інвестицій і дотацій в навчальний заклад складає 1,17 млрд AUD. Університет Монаша заснували 30 травня 1958-го на підставі закону штату Вікторія. Університет назвали на честь видатного австралійського генерала, сера Джона Монаша. Девіз університету: Ancora imparo («Продовжую навчатися» італійською, вислів належить Мікеланджело). Університет має вісім загальних кампусів: шість у штаті Вікторія, один у Малайзії та один у Південній Африці. Університет також має центр в Прато (Італія). Університет Монаш входить до престижної Групи восьми найбільш інтенсивних дослідних університетів Австралії.
Як повідомляв «Міст», міжнародна школа україністики вперше відбудеться взимку.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply