Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 20, 2021

В Австралії написали музичний твір про війну в Україні

Автор:

|

Лютий 01, 2018

|

Рубрика:

В Австралії написали музичний твір про війну в Україні

Українська композиторка Катерина Ліхута, котра зараз живе і працює в Австралії, презентувала на Зеленому континенті камерний концерт «Погані сусіди», присвячений російській аґресії проти України. «Російська аґресія проти України 2014 року надзвичайно схвилювала мене… В Україні продовжують жити мої рідні. Я хотіла якось виплеснути свій гнів і саме так виникла ідея «Поганих сусідів», — розповідає автор твору.
Вперше концерт було презентовано у червні 2017-го на 49-му Міжнародному симпозіумі валторн у Бразилії, де твір прихильно сприйняла аудиторія. Головні партії виконали Пітер Лaфф та Icолт Кларк, провідні солісти австралійської Консерваторії Квінсленду. Їхні валторни уособлювали боротьбу між Україною та Росією. Решту чотири валторни відтворювали фон війни.
«Валторна передає відчуття війни надзвичайно добре, а шість валторн — ще краще! Він (концерт) створює загальне відчуття напруженості та тиску з моментами смутку і трауру. Усередині твору є повільний розділ, присвячений трагічній згадці про тих молодих українських солдатів, котрі загинули під час цієї війни. Загалом суть композиції — боротьба за свободу та незалежність», — пояснює п. Ліхута.
Австралійська публіка сприйняла «Поганих сусідів» не менш захоплено. Цього року заплановані подальші презентації концерту в Аделаїді та Перті. Проект отримав фінансову підтримку від Австралійської ради мистецтв, а організаційну — від Консерваторії Квінсленду.
Візитівкою професійної музичної творчості Катерини Ліхути є використання у творчості елементів українських мелодій. Крім цього, композитор завжди виступає на сцені у вишиванці. «У своїй музиці завжди намагаюся передати своє українське коріння, щоб більше людей у моїй професійній сфері ознайомилася з українською музикою через мене», — каже вона.
Катерина Ліхута народилася і виросла у Києві в родині музикантів. Закінчила Київський інститут музики ім. Ґлієра, де вивчала джаз і класичне фортепіано, та Національну музичну академію ім. Чайковського, де вивчала композицію. 2005 року разом із чоловіком вона еміґрувала до США, але з 2012 року постійно живе в Австралії.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply