Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 7, 2022

В арґентинській «Просвіті» завершили навчальний рік

Автор:

|

Грудень 27, 2020

|

Рубрика:

В арґентинській «Просвіті» завершили навчальний рік
Учні й учителі

В Арґентині відбулася церемонія закриття цього навчального року й усіх цьогорічних культурних заходів Українського культурного товариства (УКТ) «Просвіта». Враховуючи пов’язану з пандемією Covid-19 ситуацію, з березня всю діяльність вели через різні віртуальні платформи.
Закриття навчального року також відбувалося у форматі онлайн-зустрічі, яку провели вчителька Ольга Демчук та керівник української школи Роман Данилишин. В рамках зустрічі вчителі, викладачі різних курсів, майстер-класів і заходів мали можливість поділитися власним досвідом. Про свою роботу розповіли педагоги, відповідальні за дитячий садок, початкову та середню школи. Освітяни, зокрема, презентували коротке відео про свою діяльність.
Українська школа при УКТ «Просвіта», серед іншого, пропонує курси для дорослих, де перший рівень із трьох викладає Віолета Максименко. Вона наголосила, що дистанційна модель дала змогу учням долучитися до занять у часи пандемії. Зазначається, що десять учнів поповнили знання не лише вивченням мови, але й українських пісень.
Капела бандуристів ім. Тараса Шевченка надала звіт про свою роботу, який представили керівники дитячої групи й Олесь Береговий, директор капели. Про діяльність Союзу жінок «Просвіта» розповіла його голова Наталія Гуцалюк, котра також представила координаторок вишивальних майстерень Софію Гуру (централя), Роксану Мороз (філія «Авельянеда») і Нілу Гупало (філія «Вільде»). Д-р Сусана Турик розповіла про свою діяльність у Літературній майстерні, в якій виступали найрізноманітніші українські автори.
Окремо було відзначено діяльність Українського ансамблю народного танцю «Просвіта» під керівництвом Сергія Яремка. Він адаптував свої репетиції до віртуального формату та брав участь віртуально у різних заходах і фестивалях в Арґентині й Україні.
У заході також узяли участь: Юліана Чараха-Монтаньо, третя секретар із питань закордонного українства, гуманітарної співпраці та публічної дипломатії Посольства України в Арґентинській Республіці; Оксана Левицька, голова Світової координаційної виховно-освітньої ради Світового конґресу українців; Юрій Данилишин, голова УКТ «Просвіта»; Степан Данилишин, голова Спілки української молоді в Арґентині.
В рамках заходу пролунали державні гімни Арґентини й України. Учасники зустрічі вшанували хвилиною мовчання загиблих учасників бойових дій у російсько-українській війні на сході України. На завершення викладачі та студенти домовилися зустрітися знову вже наступного року.
Як повідомляв «Міст», «Просвіта» в Арґентині взяла участь у презентації книги Калинця.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply