Новини для українців всього свту

Saturday, Feb. 27, 2021

Унікальний «Атлас українців у США» презентували в Україні

Автор:

|

Червень 05, 2019

|

Рубрика:

Унікальний «Атлас українців у США» презентували в Україні

Семінар-презентація «Атласу українців у США» відбулася у Львові наприкінці травня за участі його автора Олега Воловини, відомого дослідника. Під час заходу д-р Воловина зробив загальний огляд статистичної бази даних і розкрив її потенціал для дослідження різних питань, а також презентував своє унікальне видання — «Атлас українців у США: демографічні та соціо-економічні характеристики», який представляє історію міґрації українців до США, їхні демографічні та соціально-економічні характеристики на базі офіційної статистики Бюро перепису населення США».
Крім розділів про демографічні показники, зокрема, таких, як вік, стать, поселення та внутрішня міґрація, атлас містить розділи про рівень освіти, зайнятість, прибутки та бідність, чисельність українсько- та російськомовних міґрантів із України, житлові показники, володіння англійською мовою, громадянство тощо.
Атлас детально описує останню хвилю міґрації з України й її вплив на українську громаду в США. Окремі мапи показують просторовий розподіл українців в кожному штаті та 55 метрополіях. Один із розділів документує соціально-економічні досягнення українців порівняно зі загальним населенням США.
Ірина Ключковська, директорка Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків із діаспорою національного університету «Львівська політехніка» розповіла про значущість праці д-ра Воловини. «В наш час дуже бракує наукових досліджень динаміки змін у середовищі української діаспори. Тому дуже важливо, що є науковці, які на професійному рівні пропонують свій аналіз. До них належить Олег Воловина, котрий займається такими дослідженнями», — наголосила вона.
Учасники мали нагоду поспілкуватися з відомим американським дослідником Олегом Воловиною та задати йому свої запитання. Він очолює Центр демографічних та соціо-економічних досліджень українців у США при Науковому товаристві ім. Тараса Шевченка в Нью-Йорку, який займається вивченням українських міґрантів у США, послуговуючись офіційною статистикою.
Олег Воловина є дослідником Центру славістики, Євразії та Східної Європи Університету Північної Кароліни в Чапель Гілл (США), редактором монографії Ethnicity and National Identity: Demographic and Socio-economic Characteristics of Persons with Ukrainian Mother Tongue in the United States, а також стипендіатом Програми ім. Фулбрайта 2008-2010 рр. та 2014-2015 рр.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply