Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 30, 2023

Уляна Супрун очолила Міністерство охорони здоров’я України

Автор:

|

Серпень 04, 2016

|

Рубрика:

Уляна Супрун очолила Міністерство охорони здоров’я України

Уляна Супрун

Кабінет Міністрів України призначив виконувачем обов’язків міністра охорони здоров’я Уляну Супрун. До цього вона обіймала посаду заступника міністра, яку їй особисто запропонував Петро Порошенко. Новий міністр є лікарем і волонтером, вона активно займається громадською діяльністю. При цьому живе в Україні лише два з половиною роки, з початку Євромайдану. «Гадаю, що розумію механізм роботи системи і те, які зміни в неї треба внести. Ті, хто тут працює, не можуть вийти за рамки системи. Я як лікар зі США можу поглянути на ситуацію об’єктивніше», — вважає д-р Супрун. Вона вступить на нову посаду 1 серпня ц. р., таким чином замінивши Віктора Шафранського.
Уляна Супрун народилася в Детройті (штат Мічиґан), при цьому має українське походження. Батьки активістки покинули Україну після Другої світової війни. Також відомо, що Марія Волощук. бабуся активістки, брала участь в українському визвольному русі 1930-1940 рр. При цьому родичі нової очільниці міністерства охорони здоров’я (МОЗ) є в Києві та Львові.
В Америці п. Супрун відвідувала українську школу та церкву, була членом скаутської організації «Пласт». 1989 року закінчила Мічиґанський медичний університет за фахом лікар-радіолог. Юнка додатково навчалася радіології в лікарні Генрі Форда та госпіталі «Синаї Ґрейс». Після цього Уляна працювала радіологом у Нью-Йорку, й її досвід у цій сфері — більше 27 років. «Д-р Супрун є сертифікованим фахівцем у діагностичній радіології. Крім англійської мови, вона також знає іспанську», — зазначає сайт Sharecare.com. На інших медичних сайтах відзначено знання ще чотирьох мов — російської, української, польської й івриту. 2006-го вийшла наукова публікація Уляни Супрун у співавторстві під назвою «Радіаційно-зв’язана позаскелетна остеосаркома грудної стінки».
Після заміжжя Уляна з її чоловіком проживали в Нью-Йорку. Свій будинок у місті вони продали заради мандрівок світом. «Ми проїхали всю планету, щоб з’ясувати, де хочемо жити, — розповідала д-р Супрун. — У нас завжди десь усередині сиділо бажання осісти в Україні, але весь час щось заважало: школа, робота, недуга батьків. Восени 2013 року ми владнали всі справи і сказали собі: все, час їхати в Україну».
Перед переїздом подружжя планувало пожити місяць у Лондоні. З початком Євромайдану в Україні вони ходили на акції лондонських українців на підтримку країни. Після цього вирішили не зволікати й одразу переїжджати на Батьківщину.
Уляна вперше побувала в Україні 1974-го у віці 11 років. З початку 1990-х рр. вона з чоловіком приїжджала в Україну з різними місіями. Зокрема, 1992-го вони відзначали другу річницю незалежності країни. 2004 року, під час Помаранчевої революції, подружжя допомагало в організації мітинґів у Вашинґтоні та Нью-Йорку. Таким чином хотіли підтримати Україну. При цьому д-р Супрун із чоловіком пояснювали події в країні американським журналістам, політикам і конґресменам.
З 1995-го по 2013 рік волонтерка входила до Спілки української молоді в Нью-Йорку. Ще одна її посада — президент Українсько-американської асоціації цивільних свобод. Восени 2013 року д-р Супрун із чоловіком переїхала в Україну. 2014-го під час революційних подій вона вже працювала у медичній службі Майдану. «Я побачила, що ми, цивільні лікарі, не навчені надавати допомогу в разі бойових дій, — розповідала жінка. — У нас був один поранений на Майдані, котрого ми доставили в шпиталь, але не змогли врятувати».
Після цього активістка заснувала організацію «Захист патріотів» для навчання тактичній медицині всіх військових формувань. Також вона займалася забезпеченням бійців аптечками за стандартами НАТО. Цього ж року д-р Супрун очолила гуманітарні ініціативи Світового конґресу українців. До того ж вона — директор Школи реабілітаційної медицини при Українському католицькому університеті, входить до наглядових рад Першого добровольчого госпіталю імені Пирогова та Медиків Майдану.
У липні 2015 року за рішенням Президента подружжя Супрунів отримало громадянство України, а вже в жовтні Уляну призначили позаштатним консультантом комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я. У липні 2016-го Уляна стала заступник міністра охорони здоров’я.
Світовий конґрес українців (СКУ) вітає Уляну Супрун, директора гуманітарних ініціатив СКУ, з призначенням виконувачем обов’язків Міністра охорони здоров’я України. Будучи особою, котра надавала активну медичну допомогу під час протестів на Євромайдані, д-р Супрун швидко збагнула потреби охорони здоров’я в Україні та разом із своїм чоловіком працювала над пошуками практичних та ефективних рішень. Д-р Супрун стала засновницею дуже успішної гуманітарної ініціативи СКУ «Захист патріотів», яка вже провела тренування з курсу бійця-рятувальника для 26 524 воїнів і 4 317 курсантів та передала більше 21 500 аптечок першої допомоги натовського зразка. Програма «Медик військ спеціального призначення» забезпечила навчання для 261 бійця та передала 180 тактичних медичних наплічників. За програмою «Підтримка життя під час травми» 97 військових і 82 цивільних лікарі пройшли навчання згідно з міжнародними медичними стандартами.
Уляна Супрун була номінована на нову посаду Володимиром Гройсманом, прем’єр-міністром України, за підтримки Президента України.
І з новим призначенням д-р Супрун залишає свою посаду директора гуманітарних ініціатив СКУ та директора гуманітарної ініціативи СКУ «Захист патріотів», аби взяти на себе відповідальність у її новій ролі в Міністерстві охорони здоров’я України.
Тимчасово обов’язки директора гуманітарних ініціатив СКУ буде виконувати Віктор Гетьманчук, голова Канадсько-української фундації, а директора гуманітарної ініціативи СКУ «Захист патріотів» — Марко Супрун. Призначення постійних осіб на ці посади відбудеться на Річних загальних зборах СКУ, які пройдуть 25-27 серпня ц. р. в Києві.
«Світовий конґрес українців висловлює найкращі побажання Уляні Супрун з нагоди її нового призначення й я впевнений, що в своїй новій ролі вона зробить значний внесок у подальший розвиток охорони здоров’я України для добра кожного громадянина», — заявив Евген Чолій, президент СКУ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply