Новини для українців всього свту

Friday, Jul. 1, 2022

Українцям світу пропонують поповнювати «Вікіпедію»

Автор:

|

Березень 11, 2020

|

Рубрика:

Українцям світу пропонують поповнювати «Вікіпедію»

Упродовж березня в українській «Вікіпедії» відбудеться WikiGap 2020 — акція з метою збільшення кількості статей про видатних жінок: науковиць, підприємиць, мисткинь, жінок у політиці та культурі тощо. Долучитися до WikiGap 2020 можна з будь-якого куточка світу.
«Український проєкт — це частина міжнародної кампанії, яку проводять шведські посольства та вікімедійні організації по всьому світу. За результатами попередніх років учасниці та учасники WikiGap в Україні за п’ять днів проведення акцій створили та поліпшили понад 250 статей», — зазначили у пресслужбі громадської організації (ГО) «Вікімедіа Україна».
В Україні WikiGap відбудеться вже втретє. Цього року організаторами заходу виступають Посольство Швеції в Україні, ГО «Вікімедіа Україна», Національний демократичний інститут та Фонд Організації Об’єднаних Націй у галузі народонаселення.
Кампанія триватиме до 31 березня, вона передбачає онлайн-марафон, до якого можна долучитися з будь-якого куточку світу, а також офлайн-зустрічі. Такі зустрічі в Україні відбудуться у Києві, Харкові, Львові та Маріуполі.
Акцією WikiGap організатори також сподіваються зменшити гендерну нерівність в онлайн-енциклопедії. Адже за даними проєкту Wikidata Human Gender Indicators, статті про жінок зараз становлять менше 16 % від усіх біографічних статей в українській «Вікіпедії» та приблизно 18 % у «Вікіпедії» англійською мовою. «Щоб зменшити цей розрив, учасниці й учасники акції створюватимуть статті про видатних жінок: науковиць, підприємиць, мисткинь, жінок у політиці, культурі, спорті й інших сферах», — йдеться у повідомленні організаторів акції.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply