Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 3, 2022

Українців запрошують долучитися до створення архіву

Автор:

|

Березень 06, 2014

|

Рубрика:

Українців запрошують долучитися до створення архіву

Центральний державний архів зарубіжної україніки (ЦДАЗУ) планує створити архівний фонд про Євромайдани, які організовували українці за кордоном. Українців із діаспори просять долучитися до цієї ініціативи, надсилаючи фото- й відеоматеріали, публікації в закордонній пресі. Про це повідомила Тетяна Ніколаєва, старший науковий працівник ЦДАЗУ.

«Час швидко плине. Те, що сьогодні є реаліями, через тиждень, місяць, рік стає історією. Враження та спогади втрачають емоційнезабарвлення. Пам’ять поступово згасає. Саме тому важливо зберегти всі документальні свідчення про підтримку Євромайдану представниками української закордонної спільноти», — зазначила вона.
Учасників міжнародних Євромайданів п. Ніколаєва закликала висилати на електронну адресу ЦДАЗУ чи поштою інформацію про їх проведення (світлини, спогади, інтерв’ю, статті з преси, інтернет-мережі тощо). Ці документальні свідчення необхідні для створення об’єктивного архівного фонду про Євромайдани у світі.
«Ваша участь і активна допомога у зборі документальних свідчень цієї теми дозволить історикам всебічно та повно висвітлити цю подію. Саме зараз, за гарячими слідами, є можливість створити в Києві «історію України в документах»! Адже Центральний державний архів зарубіжної україніки є єдиною архівною установою, робота якої цілковито спрямована на збереження документальної спадщини української діаспори», — зауважила Тетяна Ніколаєва.

Марічка Паплаускайте, Vidia

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply