Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 29, 2023

Українці знову працюватимуть за кордоном

Автор:

|

Червень 03, 2020

|

Рубрика:

Українці знову працюватимуть за кордоном

Українські заробітчани все частіше обирають для себе Польщу. Їх стає там щораз більше, але й більшає проблем у них. Так, нещодавно один поляк ображав та спробував побити українця через його національність. Інцидент трапився в одній із крамниць Ґданська. Правоохоронці, котрі опитали свідків і переглянули відео з камер спостереження, повідомили, що конфлікт почав 27-річний поляк. Він стояв у черзі до каси і почув українську мову від відвідувача, котрий стояв попереду.
«Він у вульгарний спосіб звертався до нього, а до персоналу магазину висловлював претензії за те, що обслуговують українця, — розповіла Каріна Камінська з міської комендатури поліції Ґданська. — Підозрюваний витягнув телефон і вдавав, що записує постраждалого. Чоловік спершу не реагував на гострі напади і не хотів конфліктувати зі зловмисником. Але той, незважаючи на прохання персоналу крамниці не починати конфлікту, став ще аґресивнішим. Ударив постраждалого, але той дуже швидко його знешкодив». Згодом експертиза встановила, що поляк був п’яним. А українець багато років навчався боротьби і миттєво дав відсіч агресивному нападникові. Що цікаво, поляк не заспокоївся навіть після приїду поліції. Він далі агресивно поводився і почав їх ображати.
Прокуратура вже висунула звинувачення поляку. Його судитимуть за двома статтями — за публічні образи на національному ґрунті та за образу поліціянтів. Чоловік визнав себе винним і добровільно погодився на покарання. Тепер упродовж десяти місяців він безкоштовно виконуватиме різні громадські роботи.
Водночас після наполегливих пошуків на озері Нововарпеньске у Західно-Поморському воєводстві знайшли тіла двох українців, котрі раніше зникли безвісти. Вони приїхали на заробітки незадовго до траґедії. В поліції розповіли, що пошуки були важкими та тривали довго, адже та сильно замулене. Однак тіла знайшли і їх уже вдалося ідентифікувати.
Чоловіків 31 і 36 років шукали з 18 травня. Тоді вони поплили човном до магазину, але дорогою назад зникли. «У той час було відомо тільки, що чоловіки подалися за покупками. Не було певності, потрапили вони тоді в човен чи ні. Зараз іще достеменно невідомо, що сталося, розслідування триває», — повідомили в управлінні поліції Нового Варпна.
А тим часом до Варшави прибув перший чартерний рейс із 178 українськими сезонними працівниками. Про це повідомила польська компанія з міжнародного працевлаштування Gremi Personal, яка й організувала чартер спільно з авіакомпанією «Міжнародні авіалінії України».
Офіційні влади Польщі й України дозволили цей переліт. За словами Томаша Богдевича, генерального директора Gremi Personal, рейс для українських працівників був безкоштовним. Після прильоту вони вирушили на двотижневий карантин в центри, організовані Gremi Personal. З усіма працівниками уклали довготермінові контракти на роботу в Польщі, їх забезпечили медичним страхуванням, у т. ч. на випадок захворювання на Covid-19, адже такою була вимога української влади.
На зворотному шляху з Варшави до Києва літак використало Міністерство закордонних справ України як евакуаційний для українських громадян. Рейс організували у зв’язку з великим запитом на робочу силу з боку польських роботодавців, а також від українців, котрі забажали поїхати до Польщі на роботу.
Gremi Personal розглядає можливість організувати серію чартерів для своїх працівників та українців, котрі хочуть потрапити на роботу до Польщі та мають робочі візи. Також компанія відновлює транспортні перевезення для своїх працівників через відкриті пункти перетину наземного кордону.
Тим часом, Чеські дипломатичні представництва в Україні відновили роботу консульських відділів, спрямовану на видачу робочих віз українським громадянам. Візові анкети та документи вже приймають Посольство Чехії в Києві та Генеральне консульство у Львові.
«Після повторних перемовин із українською владою нам вдалося досягти домовленості та частково відновити візовий процес. Чеська економіка потребує українських працівників. Ми прагнемо спростити ситуацію в чеській охороні здоров’я та сільському господарстві, яким не вистачає сезонних працівників з-за кордону», — зазначив Томаш Петршичек, міністр закордонних справ Чехії.
Крім цього, подати заяву на продовження посвідки на постійне проживання на території Чехії можуть українські висококваліфіковані кадри у сфері охорони здоров’я, сфері соціальних послуг, а також наукові співробітники, студенти й їхні родичі, котрі зараз перебувають у Чеській Республіці.

Ярослав Іваночко, Zaxid.net

Як повідомляв «Міст», уряд Італії вирішив легалізувати трудових міґрантів.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply