Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 17, 2021

Український інститут підтримає вісім проєктів із україністики

Автор:

|

Вересень 16, 2020

|

Рубрика:

Український інститут підтримає вісім проєктів із україністики

Український інститут 2020-го надасть підтримку вісьмом проєктам із україністики у шести країнах світу в рамках довготермінової програми підтримки українських студій ім. Івана Лисяка-Рудницького. «Ми започаткували цю програму, щоб посилити вивчення та поширення знання про минуле та сучасне України. У першому конкурсі взяли участь 56 освітніх, наукових і культурних інституції з 15 країн», — пояснюють ініціатори програми.
Детальніше про неї та результати конкурсу розповіла Тетяна Філевська, креативна директорка Українського інституту. «Нам було важливо побачити серед заявників осередки організацій, інституцій, які залучені до вивчення українознавчих студій. З одного боку, це могли бути професійні організації, з іншого — місцеві організації за кордоном, які долучають Україну до кола тем, з якими працюють», — зазначила вона.
Креативна директорка зауважила, що, судячи з першої ітерації конкурсу, історичні проєкти переважають навіть літературознавчі та мовознавчі. Багато заявок пов’язані з вивченням історії певних питань чи цілих епох.
Вона додала, що Український інститут також отримав доволі багато культурологічних проєктів. «Вони стосуються окремих галузей мистецтва чи культури або й загалом присвячені якимось оглядовим темам. Важливо, щоб культурологічні студії поповнювалися українською культурою — як актуальною, так і її історією», — заявила д-р Філевська та додала, що наступний конкурс у рамках програми підтримки українських студій Український інститут планує оголосити вже незабаром.
2020 року пріоритетні теми програми такі: історичні постаті з України й їхній спадок; монументальна спадщина та мистецтво радянського періоду в Україні; злочини тоталітарних режимів в Україні у культурі та пам’яті; Україна на початку ХХ ст.; українська література в еміґрації; культура другої половини ХХ-го — початку ХХІ ст. в Україні; архітектура й урбаністика ХХ-го — початку ХХІ ст. в Україні. Перелік тем не є вичерпним. Заявники можуть пропонувати проєкти з іншої тематики, які будуть розглядати на загальних підставах.
Як повідомляв «Міст», Український інститут розбудовує відносини зі закордоном.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply