Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

Українські інститути створять базу першоджерел україністики

Автор:

|

Січень 02, 2021

|

Рубрика:

Українські інститути створять базу першоджерел україністики
Гарвард — найстаріший університет Америки

Український науковий інститут Гарвардського університету й Український інститут при Міністерстві закордонних справ України запускають спільний ресурс Ukraїnica з перекладами українських джерел для викладання і досліджень.
До бази Ukraїnica увійдуть якісні переклади англійською мовою літератури українських авторів, історичних документів, свідчень очевидців, фільмів та інших першоджерел, що були створені українською. «Ukraїniсa підвищить присутність України в академічному середовищі, і не лише на факультетах славістики, а й історії, жіночих студій, антропології та політичних наук», — зазначив Сергій Плохій, директор українського наукового інституту Гарвардського університету.
Щодо технічної сторони цього проєкту, платформа Ukraїnica, яка наразі перебуває у розробці, буде розміщена на сайті, спроєктованому українсько-американською IT-компанією QuartSoft. Співпраця Українського наукового інституту Гарвардського університету й Українського інституту над розробкою цієї платформи відбувається в межах Меморандуму про взаєморозуміння, який сторони підписали у листопаді 2020 року, домовившись про наміри спільно працювати над низкою конкретних проєктів.
Як повідомляв «Міст», Український інститут підтримає вісім проєктів із україністики.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply