Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 20, 2021

«Україна-Світ» провела зустріч з референткою СФУЖО

Автор:

|

Серпень 02, 2021

|

Рубрика:

«Україна-Світ» провела зустріч з референткою СФУЖО
Софійка Зєлик та її твори

«Мистецька вітальня» товариства «Україна-Світ» провела віртуальну зустріч із Софійкою Зєлик, відомою українською писанкаркою і керамісткою, референткою з культури Світова федерація українських жіночих організацій (СФУЖО), членкиня Спілки народних майстрів України, американка українського походження, яка живе і творить у Нью-Йорку. У товаристві розповіли, що Софійка народилася в Нью-Йорку та здобула вищу освіту з історії мистецтва в Нью-Йоркському університеті. Ще дитиною навчилася від своєї мами писати писанки та розмальовувати кераміку. Згодом почала займатися цими традиційними формами українського народного мистецтва професійно.
Її творчість виставлялася в таких відомих установах як Metropolitan Museum of Art, American Museum of Natural History, Museum of Arts and Design (колишній American Craft Museum) у Нью-Йорку, в Посольстві України у Вашинґтоні, в приміщенні America House, який є культурним центром при Посольстві США в Києві, в резиденції єпископа Української греко-католицької церкви у Венсені (Франція) і в Соборі святої Софії у Римі. Інтерв’ю з п. Зєлик публікували The New York Newsday, The World and I, The New York Daily News, Crain’s New York Business, а також численні видання в Україні.
Софійка Зєлик стала першою американкою українського походження, творчість якої була виставлена в Україні — Канівському музеї ім. Тараса Шевченка та в Національному музеї ім. Тараса Шевченка у Києві. 1992-го в Україні вийшла двомовна книжка про писанки «Пише писанки бабуня, пише мама, пишу я», автором якої була Софійка.
Упродовж 2014-2015 рр. вона перебувала в Україні, одержавши грант від Програми ім. Фулбрайта на дослідження впливу народного мистецтва на творчість східноукраїнських мистців на початку ХХ ст.
Як повідомляв «Міст», СФУЖО презентувала «Мовчазний сигнал про допомогу».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply