Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 2, 2022

«Україна 2050» презентувала звіт про російську дезінформацію

Автор:

|

Серпень 31, 2022

|

Рубрика:

«Україна 2050» презентувала звіт про російську дезінформацію
Евген Чолій

Евген Чолій, президент громадської організації «Україна 2050», представив звіт медіамоніторингу щодо російської дезінформації проти України за пів року до повномасштабного вторгнення Російської Федерації (РФ), який містить п’ять метанаративів. «У звіті є перелік виявлених дезінформаційних наративів, які були класифіковані за метанаративами для кращого розуміння загальної картини інформаційної війни РФ проти України. Їхню мету та перелік включених до них дезінформаційних наративів», — зазначив він.
Так, за словами діяча, перший метанаратив російської пропаґанди був про те, що Україна є недодержавою. Він спрямований на те, щоб заперечити існування українського народу як окремого від російського та дискредитувати українську державність. У рамках цього метанаративу зафіксовані наступні дезінформаційні наративи: українці та росіяни — це один народ, історично Україна буда периферією колишньої російської імперії, Україна не має власної історії та мови, Україна виникла в результаті дій більшовиків Росії та Леніна, Україна краде у Росії козацькі традиції, економічний занепад України є неминучим.
Другий метанаратив російської пропаґанди полягав у тому, що українська влада є «неонацистською, нелегітимною та дискредитованою». Він спрямований на дискредитацію української влади та розкол в українському суспільстві. У рамках цього метанаративу зафіксовані такі дезінформаційні наративи: українська влада є нелегітимною та перебуває під зовнішнім управлінням США, владу в Україні захопили неонацисти, події на Майдані — це збройний державний переворот за підтримки західних спецслужб, що призвів до втрати Криму, громадянської війни та погіршення життя українців; громадянська війна в Україні з 2014 року ніяк не пов’язана з діями РФ, аґресором є сама Україна, що веде війну проти власного народу; війну в Україні з 2014-го підтримують в інтересах і за сприяння олігархів, українці невдоволені своєю владаю, що спричинить дестабілізацію, масові протести та дочасні вибори, Кримська платформа є неногайським майданчиком для посягання на територіальну цілісність РФ, газотранспортні потужності України для транзиту російського газу до Європи є ненадійними, як і Україна як партнер для постачання енергоресурсів, тому побудова «Північного потоку-2» є цілком виправданою.
Третій метанаратив, який просувала перед війною Москва, про те, що «Захід експлуатує Україну та є деструктивним для світового порядку». Цей метанаратив спрямований на те, щоб представити захід на чолі зі США як експлуататора України у своїх геополітичних інтересах і загрозу світовому порядку, а також на формування в українському суспільстві недовіри до заходу. У його рамках зафіксували такі наративи: Сполучені Штати залякують заявами про підготовку нападу на Україну, однак справжнім її мотивом є спроба демонізувати РФ; Захід хоче використати Україну, щоб послабити РФ, підштовхує Україну до війни та ніяк не допоможе їй у разі нападу РФ; нові штами коронавірусу є частиною процесу модернізації біологічної зброї, випробовування якої проводять на українцях у секретних лабораторіях в Україні під керівництвом США; перша зустріч Джо Байдена з Володимиром Зеленським нічого не означає для США, а для України не принесе ніяких результатів, оскільки Україна для США не має серйозного інтересу; «Північний потік-2» не загрожує енергетичній безпеці Європейського Союзу (ЄС), а навпаки посилює її завдяки збільшенню потужності постачання газу в ЄС та зниження його ціни; Росії надали обіцянки щодо нерозширення НАТО на зону держав колишнього східного блоку.
Четвертий метанаратив полягає в тому, що російська меншина є об’єктом утисків в Україні. Цей наратив спрямований на формування переконань про незаконне та насильницьке витіснення всього російського в Україні: мови, церкви, історії та культури, російської меншини, проросійських засобів масової інформації (ЗМІ) та політиків. Цей метанаратив містить такі наративи: утиски української мови та насильницька українізація через мовний закон, дискримінація та приниження російської національної меншини через закон про корінні народи, в Україні панують безпрецедентні неонацизм та антисемітизм, в Україні паплюжать пам’ятки Другої світової війни та СРСР, Вселенський патріарх розколює православ’я, президент України здійснює репресії щодо проросійських ЗМІ.
П’ятий метанаратив пропаґанди РФ полягав в тому, що існує зовнішня загроза для Росії. Цей метанаратив спрямований на залякування НАТО та США й України війною; представлення їх аґресорами, які планують військовим шляхом повернути окуповані РФ території України, а також на виправдання необхідності вирішення Росією українського питання та конфлікту на Донбасі військовим шляхом. У рамках цього метанаративу зафіксували такі наративи: РФ є мирною державою і нікому не загрожує, Україна є аґресором і готується військовим шляхом повернути окуповані території Донецької та Луганської областей, США є аґресором і спробує розв’язати війну на Донбасі, використовуючи Україну; країни НАТО вже фактично окупували Україну, на території якої перебувають тисячі військових США та країн Альянсу, а також присутні військові об’єкти й інфраструктура НАТО; Україна виступає проти мінських домовленостей і зриває мирний процес, українські військові деморалізовані і не хочуть воювати, обстрілюють населення та цивільну інфраструктуру так званих народних республік і здійснюють геноцид на Донбасі; «провокації» Києва можуть змусити РФ застосовувати свої збройні сили для вирішення конфлікту на Донбасі, Україна не зможе протистояти у війні з Росією та швидко її програє.
Як повідомляв «Міст», Евген Чолій укотре потрапив до переліку найкращих юристів Канади.

About Author

Meest-Online