Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 7, 2022

УІНП створив ресурс про місця поховань еміґрантів

Автор:

|

Грудень 05, 2020

|

Рубрика:

УІНП створив ресурс про місця поховань еміґрантів

Фахівці Українського інституту національної пам’яті (УІНП) створили геоінформаційну систему «Віртуальний некрополь української еміґрації», призначену для збирання та поширення інформації про поховання української еліти за кордоном.
Інститут національної пам’яті поставив собі за мету створити інтерактивний продукт, себто не якусь сталу енциклопедію, не якийсь офіційний документ, а власне продукт, за допомогою якого й Україна як держава, і організації закордонних українців зможуть ефективно здійснювати взаємодію та роботу з пошуку, обліку та збереження поховань українців за кордоном. «Насамперед ми поставили на меті створити геоінформаційну систему, себто пов’язати два важливих елементи: мапу і базу даних для того, щоб можна було просто і швидко візуалізувати та вивести на екран потрібну інформацію про українців, які здебільшого у ХХ ст. за різних обставин були змушені покинути територію України й опинилися за її межами», — сказав під час презентації Павло Подобєд, координатор проекту і начальник відділу обліку та збереження місць пам’яті УІНП.
Він зазначив, що ця інформація потрібна не лише для розуміння того, скільки є поховань тих чи інших людей, а й для того, щоб можна було легко цю інформацію структурувати, відсортувати та вивести на екран. За словами науковця, відвідувачі сайту зможуть швидко та безкоштовно відшукати інформацію про могилу певної особи за ім’ям і прізвищем, за датою чи місцем народження або смерті. Вчений додав, що станом на зараз до бази внесли вже 2 641 поховання на території 284 кладовищ.
Антон Дробович, директор УІНП, зазначив, що до завдань інституту входить здійснення комплексу заходів із увічнення пам’яті українських героїв, історичних постатей, котрі в різний час боролися за Україну, захищали її суверенітет і незалежність. За його словами, цей проєкт є популяризацією історії та видатних особистостей. «Ми популяризуємо особистостей, розповідаємо про них і створюємо систему, яка дозволяє побачити, хто з них де, і навіть долучитися до догляду за могилами цих людей. Тобто це жива пам’ять, і інструмент живої пам’яті», — пояснив він.
Як повідомляв «Міст», УІНП провів кампанію з інформування про УПА.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply