Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 30, 2022

У ЦДАЗУ представили документи про діяльність СУА

Автор:

|

Вересень 09, 2020

|

Рубрика:

У ЦДАЗУ представили документи про діяльність СУА
Працівники ЦДАЗУ

Центральний державний архів зарубіжної україніки (ЦДАЗУ) з нагоди 95-річчя Союзу українок Америки (СУА) представив добірку документів про роботу однієї з найпотужніших українських організацій, що діяли за кордоном упродовж ХХ ст., наближаючи своєю невтомною працею здобуття незалежності нашої держави.
СУА створили 1925 року «Як зауважила 1975-го культурно-освітня референтка СУА Любов Волинець: «Союз українок Америки — не партійна організація, але патріотизм її членок глибокий і щирий, а заходи в оборані прав України, в обороні пригніченого українського народу були на першому пляні праці нашої організації»», — додали в ЦДАЗУ.
В архіві зауважили, що основні досягнення та перспективи обговорюють і затверджують на Конвенціях СУА, що відбуваються кожні три роки. Робота організації й її відділів висвітлюють на шпальтах журналу «Наше життя», друкованого органу СУА, що почав виходити 1944 року. На основі колекції народного мистецтва, придбаної управою СУА, 1976-го створили Український музей у Нью-Йорку.
Завдяки стипендійним акціям СУА українська молодь багатьох країн світу отримала можливість здобувати гідну освіту. Союз українок Америки співпрацює з такими потужними організаціями, як Український конґресовий комітет Америки, Світова федерація українських жіночих організацій, Світовий конґрес українців та іншими.
У ЦДАЗУ зауважили, що зберігають документи та друковані видання, які висвітлюють діяльність СУА. «На особливу увагу заслуговує підбірка номерів журналу «Наше життя» (починаючи з 1950-х рр.). Вони й стали основою добірки документів, що ми пропонуємо вашій увазі», — зазначили архіваріуси.
Як повідомляв «Міст», Центральному державному архіву зарубіжної україніки виповнилося 13 років.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply