Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 7, 2022

У США помер найстарший сумівець у світі

Автор:

|

Грудень 03, 2020

|

Рубрика:

У США помер найстарший сумівець у світі
Михайло Фурда

На 101-му році життя відійшов у вічність Михайло Фурда, довголітній провідний член Спілки української молоді (СУМ). В організації висловили співчуття рідним і близьким покійного та водночас подякували «світлої пам’яті другу Михайлу за його присутність в житті організації, жертовну роботу задля розвитку СУМ і щедрий дар праці, зложений на вівтар служіння Богові та Україні». «Життя друга Михайла Фурди було наповнене безмежною любов’ю до України, задля якої він жив, боровся і працював», — зазначили молоді діаспоряни.
Патріот не дожив до свого 101-го дня народження кілька днів. Торік, вітаючи ювіляра зі 100-річчям, у СУМ зауважували, що «друг Михайло Фурда є не лише найстаршим членом осередку СУМ у Нью-Йорку, але й найстаршим членом СУМ у світі».
Михайло Фурда народився 27 листопада 1919-го в с. Галич на Тернопільщині. Виховувався у свідомій патріотичній родині. Освіту здобув у Галичі та Перемишлі. 1937 року вступив до лав юнацтва Організації українських націоналістів. Під час Другої світової війни оселився у Відні, а згодом — у Мюнхені. Там записався на правничі студії в Українському вільному університеті та став одним із основоположників націоналістичної студентської організації Товариства української студіюючої молоді ім. Миколи Міхновського.
1950-го Михайло покинув Німеччину й оселився у місті Нью-Йорк. З перших днів барв участь в українське суспільно-громадському та політичному життя. Вступив до Організації оборони чотирьох свобод України та Спілки української молоді (СУМ), якій віддав понад 60 літ жертвенної та сумлінної праці, виховуючи не одне молоде покоління сумівців під гаслом «Бог і Україна».
Спершу став членом Осередку СУМ ім. Тараса Чупринки, його обирали головою в 1956-1957 рр. Упродовж 36 літ займав провідні пости в Крайовій управі (КУ) — був головою КУ СУМ в Америці у 1958-1964 рр., а згодом — головою і членом Крайової контрольної комісії чи Крайового товариського суду СУМ.
Водночас п. Фурда займав відповідальні посади у світових органах СУМ — понад 30 літ очолював або був членом Контрольної комісії чи Товариського суду Центральної управи СУМ. Був учасником багатьох Світових конґресів СУМ, Крайових з’їздів, учасником та виховником на численних виховно-вишкільних сумівських таборах.
З нагоди 50-ліття СУМ в Америці і 50-річчя відданої праці в рядах спілки й її розбудови КУ СУМ в Америці нагородила Михайла Фурду почесною грамотою та званням визначного члена СУМ. За його відданість і працю управа Осередку СУМ у Нью-Йорку надала йому звання почесного члена, а Світовий конґрес СУМ за його виховну працю надав йому найвище звання — виховника IV ступеня.
Як повідомляв «Міст», сумівці передали подарунки та маски для літніх людей і лікарів.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply