Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 9, 2021

У СКУ привітали переможців конкурсу на кращий урок

Автор:

|

Серпень 07, 2020

|

Рубрика:

У СКУ привітали переможців конкурсу на кращий урок
Тетяна Лучицька

У Світовому конґресі українців (СКУ) привітали переможців конкурсу на «Найкращий дистанційний урок», оголошеного для українських педагогів і науковців із усього світу. «Через пандемію коронавірусу навчання у звичному форматі стало неможливим. Тож ми прагнули допомогти вчителям адаптуватися до нових форм викладання — віртуальних уроків. Результати перевершили наші очікування. Ми щиро вдячні освітянам і віримо, що цей конкурс допоможе українським школам у світі стати ще успішнішими», — наголосила Оксана Левицька, голова Світової координаційної виховно-освітньої ради СКУ.
Свої інноваційні уроки на конкурс подали 56 освітян із шести різних країн. За право бути найкращими в окремих номінаціях конкурували 65 дистанційних уроків. Найкращі роботи визначали в різних вікових групах та з різних предметів. За правилами конкурсу, учасники мали можливість проголосувати за найкращий, але не за свій варіант.
Після підбиття підсумків, стали відомі імена 17 переможців у номінаціях: українська мова, література, географія, культура та історія. «Тож, ми раді вітати з перемогою Oлену Радієвську з Мельбурна (Австралія), Юлію Орел із Торонто (Канада), Тетяну Суховієнко з Дубая (Об’єднані Арабські Емірати), Олю Миц із Едмонтона (Канада), Ольгу Істоцьку з Липців (Україна), Тетяну Лучицьку з Вінниці (Українa), Тетянку Карпову з Монреаля (Канада), Ірину Берлінг із Торонто (Канада), Лілію Суху з Едмонтона (Канада), Олександра Черкаса з Києва (Україна), Світлану Леськів із Тернопільщини (Україна), Юлію Шлапко з Вінніпеґа (Канада), Наталію Луцик із Осло (Норвегія), Марію Левадню з Торонто (Канада), Олену Рибенцеву з Барвінкового (Україна), Вікторію Мозоль із Рівненщини (Україна) та Людмилу Григорчук із Торонто (Канада)», — йдеться у повідомленні.
Найкращим визнали комплексний дистанційний крок із української мови для учнів 5-го класу, який створила вчителька з вінницької школи-гімназії № 6 Тетяна Лучицька. Вона влаштувала для дітей віртуальну подорож на пасіку. «Карантин змусив нас опановувати нові форми роботи, які мали бути не просто цікавими для дітей, але й зрозумілими та корисними. Кожен урок, який створює вчитель — це фантазія, яка допомагає переплести інформацію, перевірити її засвоєння і водночас спонукає дітей до розвитку компетенцій. Він повинен не просто вчити, а показувати, як отримані знання можна застосувати на практиці. Відтак мій конкурсний урок був про бджіл», — розповіла вона і додала, що сама займається бджільництвом, тому знає, скільки праці докладають ці комахи-трудівниці. Вони показують приклад, як треба жити людям — працювати і творити. «Такі уроки розвивають життєві компетенції на прикладах. Допомогло те, що готувала урок для 5-го класу, де навчається моя доня і де я — класний керівник», — зазначила переможниця.
За умовами конкурсу, кожен комплексний дистанційний урок мав містити презентацію у форматі PowerPoint, інтерактивне завдання для різних рівнів, вправи для самостійної роботи. Окремо вчителі подавали план уроку та методичні поради, схему оцінювання, спосіб оцінювання (використовуючи диференційний підхід), додаткові засоби та навіть ігри. Тетяна Лучицька додала до своєї віртуальної манлрівки на пасіку традиційну українську руханку, що й стало інтерактивом.
Вчителька розповіла, що голосували самі учасники. «Напередодні ми отримали всі відеоуроки на електронну пошту, переглядали й обирали фаворитів. Але ніхто не знав, звідки цей вчитель — з України, чи іншої держави. Тобто симпатій жодних не могло бути, оцінювали тільки урок», — пояснила п. Лучицька.
За її словами, це її перша перемога в міжнародному конкурсі. Педагог розповіла, що до участі в цьому змаганні її надихнула Наталія Титова, директорка школи. Маю зазначити, що під час карантину наш вчительський колектив гарно попрацював: здобули 194 сертифікати з самоосвіти на різних курсах, тренінгах і семінарах. І стосуються вони не лише дистанційної освіти, але й інноваційних форм викладання», — поділилася переможниця.
Попри звитягу в конкурсі на найкращий дистанційний урок, вчителька мрія про «живе» навчання. Каже, що скучила за дітьми, їхнім галасом у класах і перешіптуванням за партами під час уроків. Та позаяк наразі ніхто з певністю не може сказати, яким буде навчання у школах із 1 вересня, вчителі продовжують опановувати нові форми роботи та вигадують, як допомогти дітям перетворити ґаджет на корисний застосунок.
Як повідомляв «Міст», Україна до дистанційного навчання не готова.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply