Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

У НБУ побоюються посилення трудової міграції

Автор:

|

Лютий 15, 2018

|

Рубрика:

У НБУ побоюються посилення трудової міграції

Національний банк України (НБУ) відзначає ризик посилення в найближчі роки міґраційних процесів, в т. ч. трудової міґрації з України. «Міґраційні процеси можуть посилитися в найближчі роки, зокрема в Республіку Польща (РП). Додатковим ризиком активізації трудової міґрації з України є збільшення кількості студентів, котрі здобувають освіту за кордоном», — йдеться в інфляційному звіті відомства за січень ц. р.
НБУ зазначає, що в останні роки потоки українських міґрантів до РП істотно зросли на тлі зростання її економіки, спрощення правил працевлаштування, надання низки переваг і можливостей для українців, що мають Карту поляка, а також спрощення перетину кордону через введення безвізового режиму з країнами Європейського Союзу (ЄС).
НБУ також цитує довідку Eurostat, за якою 87 % посвідок на проживання, які українці отримали в ЄС 2016-го, надала Польща. Також, за даними Міністерства сім’ї, праці і соціальної політики РП, 95 % всіх дозволів на працевлаштування, виданих країною в першому півріччі 2017 року, отримали українські громадяни.
Крім Польщі, українці найчастіше виїжджають на заробітки в Росію, Італію та Чехію. Водночас міґрація в Росію останнім часом зменшилася. Серед внутрішніх чинників, що посилюють трудову міґрацію, НБУ відзначає військову аґресію, макроекономічну кризу, погіршення добробуту домогосподарств і високий рівень молодіжного безробіття.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply