Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

У Лондоні відзначили 70-ліття відновлення СУМ у діаспорі

Автор:

|

Листопад 24, 2016

|

Рубрика:

У Лондоні відзначили 70-ліття відновлення СУМ у діаспорі

СУМенята

Спілка української молоді (СУМ), яка торік відсвяткувала 90-ліття з часу створення, нещодавно відзначила 70-ту річницю відновлення своїх структурних клітин у діаспорі. Урочистості з цієї нагоди відбулися в Лондоні, столиці Англії. Їм передувало засідання Світової управи СУМ, міжкрайова зустріч дружинників і відвідини лондонського музею визвольної боротьби ім. Степана Бандери.
Численних гостей та учасників ювілейних святкувань, котрі прибули з різних куточків світу, організатори сердечно вітали в приміщенні Українського клубу.
Дійство розпочали з відспівування гімну Спілки української молоді та внесення прапорів десяти держав, на теренах яких діють осередки організації. На добру справу присутніх поблагословив о. Богдан Матвійчук, капелан СУМ у Великій Британії. Священик закликав молодь не тільки пам’ятати про минуле, але вже сьогодні творити майбутнє.
Із вітальним словом до присутніх звернувся д-р Зенко Фінів, голова Крайової управи СУМ у Великій Британії, й д-р Андрій Бігун, голова Світової управи (СУ) СУМ. Вони наголосили на важливості плекання та примноження добрих традицій, які започаткували попередні покоління сумівців, а також до єднання молоді навколо справи служіння Богові та Україні.
Д-р Святослав Липовецький, організаційний референт СУ СУМ, виступив з доповіддю на тему «Відновлення СУМ у діаспорі». Він наголосив, що за кілька років, які минули з часу відновлення 1946-го організаційних клітин СУМ на еміґрації, спілка охоплювала значну частину молоді в таборах переміщених осіб, а вже наприкінці 1940-х поширила свою діяльність на дітей. Згодом кількість країн, де були засновані сумівські клітини, сягнула 18-ти.
Д-р Влодко Павлюк, голова Лондонського осередку СУМ, розповів про історію виникнення та діяльність організації у Великій Британії. Ювілейну програму продовжили виступи мистецьких колективів Молодшого Юнацтва осередку Волтгем-Кросс, Старшого Юнацтва Лондонського осередку, хору дружинниць «Світанок», родинного ансамблю Пасічників.
На адресу зібрання надійшли листовні привіти від голови Світового конґресу українців Евгена Чолія, голови Проводу ОУН (б) Стефана Романіва, Голови ради Українських державницьких організацій світу (РУДОС) Юрія Шимка, Крайової пластової старшини, довголітніх сумівців із Великої Британії Володимира й Анни Карпинець.
«Важливо, що Спілка української молоді виховує у свого членства глибокі патріотичні почуття до України та неухильно діє під кличем «Честь України — готов боронити!» — йдеться у привітальній телеграмі, яку надіслав д-р Чолій. — Цей клич набув особливої актуальності тепер, коли Російська Федерація нелегально окупувала Автономну Республіку Крим та веде на Сході України жорстоку військову аґресію. І тому сьогодні СКУ закликає всіх сумівців усвідомити серйозність цих загрозливих викликів і всіма своїми діями стояти на сторожі честі та свободи нашої духовної Батьківщини України».
«Сьогодні СУМ — це одна з найбільших виховних організацій українців, яка навчає сильних духом, енергійних, розумних, ініціативних та небайдужих молодих людей», — констатував голова д-р Романів. — За всі ці роки СУМ виховав тисячі відповідальних громадян і лідерів, котрі беруть активну участь у розвитку як організації, так і суспільства загалом. Саме сумівці стали ініціаторами прогресивних і сміливих ідей, надзвичайно важливих для суспільства».
На думку д-ра Шимка, основною метою СУМ є плекання шляхетного патріотизму: «Впродовж усієї довголітньої виховної праці та культурно-освітньої активності Спілка української молоді в діаспорі відігравала провідну роль у складі українських державницьких організацій та різноманітно допомагала Україні до часу проголошення її державної незалежності».
Слова подяки сумівцям адресував і Михайло Ратушний, очільник Української всесвітньої координаційної ради, котрий напередодні, під час зустрічі з членами СУ СУМ, наголосив на важливості праці, яку провадять організаційні клітини Спілки української молоді для збереження ідентичності української молоді та протидії асиміляції, а головним чином — для громадського представлення українських справ перед урядами та громадянами інших країн.
Також подяку сумівцям за багатолітню працю на громадській ниві висловила, під час зустрічі в українській амбасаді, й Наталія Галібаренко, Надзвичайний і Повноважний Посол України у Великій Британії. Ювілейні урочистості завершилися Архієрейською Святою Літургією в Лондонській греко-католицькій катедрі.
Різні покоління сумівців, із різних країн і континентів, разом молилися за мир, добро та злагоду в Україні, за добру долю її народу. А ще — за добре майбутнє для організації, яка, попри свій поважний вік, завжди залишатиметься молодою, адже об’єднує в своїх лавах людей, в серцях яких пломеніє правдива любов до Батьківщини. І це їхнє горіння, їхні помисли і їхні добрі справи є свідченням правильності обраного життєвого шляху, на якому дороговказом зоріють слова «Бог і Україна!».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply