Новини для українців всього свту

Monday, May. 23, 2022

У КМУ шукають способу зупинити трудову міґрацію

Автор:

|

Квітень 26, 2018

|

Рубрика:

У КМУ шукають способу зупинити трудову міґрацію

Володимир Гройсман

Кабінет Міністрів Українців (КМУ) підготував ряд ініціатив щодо підготовки кваліфікованих робітничих кадрів для припинення трудової міґрації. Про це повідомив Володимир Гройсман, прем’єр-міністр України. «Тепер до української промисловості є величезний інтерес — як внутрішніх підприємців, так і зовнішніх інвесторів, які зараз заходять в Україну і будують нові виробництва. Але перше питання, яке потрібно вирішити, — це підготовка кваліфікованих робітничих кадрів», — зазначив він.
«Що тут приховувати, коли ми бачимо, що є серйозна міґрація працьовитих людей, котрі шукають роботу в Європі та світі. Шукають, бо там нормальні умови праці, з одного боку, з іншого боку — вища заробітна плата», — заявив глава уряду.
У зв’язку з цим він наголосив на необхідності підготовки кваліфікованих робочих кадрів. «І тут питання вищої профтехнічної освіти виходить на перший план. Ми почали модернізацію програм навчання. Ця програма працює вже другий рік поспіль. Цього року ми на неї спрямуємо 100 млн грн, — повідомив п. Гройсман. — Нам треба зупинити трудову міґрацію, створити нормальні умови, щоб люди працювали в Україні. Такі умови почали створюватися. Гадаю, що за місяць-два це зробити неможливо. А за декілька років зможемо вирішити питання, щоб люди почали повертатися».

До слова
Андрій Рева, міністр соціальної політики України, запропонував нараховувати трудовий стаж українцям, котрі працюють за кордоном. Крім цього, він запропонував виплачувати сім’ям трудових міґрантів субсидії. «Ми пропонуємо стимулювати людей, котрі працюють за кордоном, добровільно страхуватися. Тобто, готові надавати субсидію сім’ям, де люди працюють за кордоном за умови, що вони добровільно застрахуються та заплатять внесок щонайменше за три місяці», — сказав міністр. За його словами, добровільне соціальне страхування надасть трудовим міґрантам право на отримання пенсії після повернення в Україну.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply