Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 30, 2022

У Чернівцях провели Форум української молоді діаспори

Автор:

|

Вересень 08, 2021

|

Рубрика:

У Чернівцях провели Форум української молоді діаспори
Учасники форуму

У межах третього конґресу Світового конґресу український молодіжних організацій (СКУМО) відбувся Х Форум української молоді діаспори «Чернівці 2021», у якому взяла учать молодь українського закордоння з 12 країн. «Молодь із Грузії, Молдови, Румунії, Канади, Росії, Польщі, Бельгії, Іспанії, Ізраїлю, Латвії, Словаччини й України зібралися, щоб обговорити перспективи взаємодії між діаспорою й українцями в Україні, встановити дружні контакти з представниками інших країн. В ході заходу учасники сформували своє бачення і візію майбутніх проєктів, місію і цінності нових форматів співпраці», — йдеться в повідомленні СКУМО.
Під час культурної програми діаспоряни досліджували місцевість, традиції та переймали історію Чернівецької області. Безпосередньо під час Форуму було проведено чотири панельні дискусії, до яких долучились близько 30 спікерів та шість депутатів. «Безсонні ночі, проєкти, дискусії і безперервна боротьба за те, щоб у серцях молоді невпинно палала справжня любов до України. Завершилася моя каденція президента Світового конґресу українських молодіжних організацій», — повідомив Дмитро Лекарцев, глава СКУМО.
У рамках конґресу організували тренінг «Діаспора та медіа: інформаційна безпека завдяки кооперації. Його провела знана українська журналістка Маріанна Присяжнюк. «Це було більше ніж тренінг! Це був плідний, енергійний, динамічний діалог про те, як працювати з іноземними авдиторіями. Дякую учасникам із різних куточків світу», — заявила вона.
За підсумками ІІІ конґресу СКУМО обрали нового голову та провід організації: президент — Олександр Гребенюк (Румунія); перший заступник — Андрій Якубув (Іспанія); заступник — Роман Ґрод (Канада); секретар — Ростислав Сухарєв (Словаччина); скарбник — Катерина Козак (Грузія). Члени президії: Анастасія Балан (Молдова) та Ганна Берга (Латвія).
Форум відбувся за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Чернівецької обласної державної адміністрації, Чернівецької обласної ради та Чернівецької міської ради. Співорганізаторами форуму стали Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича, Інститут демократизації та розвитку, команда Bureau 360, Національна молодіжна рада України та громадська організація «Всесвітній день вишиванки».
Як повідомляв «Міст», СКУМО відкрило представництво в Києві.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply