Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 27, 2021

Твори Коломийця видано в Австралії

Автор:

|

Грудень 01, 2011

|

Рубрика:

Твори Коломийця видано в Австралії

Із нагоди 105-річчя від дня народження відомого в 1930—1940-х рр. минулого століття західноукраїнського письменника Авеніра Коломийця його твори видано в Австралії. Книги було представлено громадськості Рівненщини (Україна) під час читань, присвячених цьому поету, прозаїку й театральному режисеру.

«Публікація спадщини нашого земляка здійснена в Сіднеї синами автора Жданом і Тарасом за підтримки місцевої української діаспори», — сказала Неоніла Кожан, завідувач відділом обласної наукової бібліотеки. За її словами, ім’я автора було замовчуване в радянський час, адже з початку встановлення комуністичного режиму в Західній Україні 1939 року органи НКВС зарахували його до розряду українських буржуазних націоналістів.

Авенір Коломиєць після Другої світової війни опинився в Австрії, де й помер, а його сім’я еміґрувала в Австралію. Повний життєпис письменника подано у біографічному збірнику, що є додатком до антології його великого доробку. У ній, зокрема, вміщено есе «Шевченкова ера», де Авенір Коломиєць показує значення Кобзаря для освітнього процесу, надруковано його драматичні твори, вірші, поеми, казки, новели тощо.

Пам’ять Авеніра Коломийця на Рівненщині почали вшановувати лише п’ять років тому: його іменем названо вулицю на батьківщині в селі Городці, йому присвячено основну експозицію в місцевому Поліському літературному музеї. У краї також вручають українським і зарубіжним митцям премію імені Авеніра Коломийця.

 Дзвінка Сагайдак

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply