Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 8, 2021

Центральному державному архіву зарубіжної україніки — 13 років

Автор:

|

Травень 21, 2020

|

Рубрика:

Центральному державному архіву зарубіжної україніки — 13 років
Працівники ЦДАЗУ

Центральний державний архів зарубіжної україніки (ЦДАЗУ) відзначив 13 років із дня заснування. Він є акумулюючим осередком культурної спадщини представників закордонного українства. «Збагачувати Національний архівний фонд (НАФ) України документами української діаспори, зберігати, досліджувати та популяризувати історико-культурну спадщину українців усього світу — ось головна місія архіву. Наш архів як осередок історії та правди, покликаний усіма силами допомогти українцям, що мешкають поза політичними кордонами своєї Батьківщини, але не втратили з нею духовні та ментальні зв’язки, зберегти власне надбання, ген національної пам’яті для майбутніх поколінь», — розповіли в архіві.
Кожен окремий фонд архіву, а їх уже 76, — це унікальна історія українців за кордоном, переплетена не лише труднощами, випробовуваннями, політичними переслідуваннями, трагедіями, але й відданим, сердечним почуттям патріотизму, національної приналежності та свідомості, надії, любові та прагненнями всією душею назавжди залишатись українцями!
За 13 років науковці архіву налагодили контакти з представниками української діаспори багатьох країн світу. Документи, що надійшли до ЦДАЗУ, стали складовою НАФ і мають важливе значення для формування національної свідомості українського народу, визначають його внесок у всесвітню культурну спадщину та створюють глобальний інформаційний ретроспективний український простір. «Невід’ємна мета роботи ЦДАЗУ — це прагнення донести до українства усього світу, що існує потужний центр, де про них знають, пам’ятають та дбайливо охороняють всі досягнення і надбання створені впродовж сторіч», — зауважили архіваріуси.
ЦДАЗУ відкритий для співпраці. У читальній залі архіву працюють дослідники з різних куточків світу. Щороку працівники надають відповіді на тематичні запити, географія яких окреслюється багатьма кранами. З метою популяризації документів, архів підготував понад 100 стаціонарних, онлайнових і мультимедійних виставкових проєктів. В архіві проводять екскурсії та дні відкритих дверей.
Із нагоди 13-ї річниці від дня свого заснування ЦДАЗУ репрезентував онлайн-виставку про діяльність української діаспори зі збереження документальної спадщини нашого народу. Віртуальний проєкт «Безцінний спадок українців» створили ще 2017-го. «Він присвячений багаторічній діяльності української діаспори, спрямованій на збереження документальної спадщини нашого народу. Адже саме завдяки копіткій праці українців, які у різні періоди буремного ХХ ст. були змушені покинути Батьківщину, незалежна Україна отримала безцінний спадок, що нині зберігається в ЦДАЗУ», — йдеться у повідомленні працівників архіву.
Основу онлайн-виставки склали документи про діяльність спеціально створених архівних осередків, у т. ч. тих, що діяли при українських організаціях та установах за кордоном. Ці документи висвітлюють ряд важливих питань щодо діяльності українських архівних осередків за кордоном.
«Вся ця інформація цінна не лише тим, що розповідає про формування зарубіжної україніки, а й тим, що значно розширює наші знання про поповнення Національного архівного фонду та розвиток теорії і практики української архівної справи», — зауважили архіваріуси.
Як зазначається, «документальна виставка «Безцінний спадок українців» є свідченням вдячності Центрального державного архіву зарубіжної україніки усім тим закордонним українцям, котрі впродовж багатьох десятиліть збирали аркуш до аркуша та зуміли зберегти цей унікальний документальний скарб української нації».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply