Новини для українців всього свту

Sunday, Dec. 5, 2021

ЦДАЗУ презентував документи про підтримку в’язнів совісті

Автор:

|

Червень 02, 2021

|

Рубрика:

ЦДАЗУ презентував документи про підтримку в’язнів совісті
Один із документів ЦДАЗУ

Центральний державний архів зарубіжної україніки (ЦДАЗУ) презентував кілька документів Національного архівного фонду, в яких йдеться про підтримку Світовим конґресом вільних українців (СКВУ) в’язнів совісті.
У фондах ЦДАЗУ міститься масив документів, що висвітлюють роботу українських організацій діаспори з організації й провадження морально-психологічної та матеріальної допомоги політичним в’язням та їхнім родинам у СРСР.
«Українська головна визвольна рада, СКВУ й інші організації свого часу створили комітет оборони національних і людських прав, комісію з прав людини, низку персональних комітетів, наприклад, Комітет оборони Валентина Мороза, мета яких, крім безпосередньої підтримки в’язнів совісті та їхніх родин, поширення інформації про їхню долю, були привернення уваги міжнародної громадськості, урядів країн проживання української діаспори до проблеми прав людини в СРСР, процесів русифікації України тощо», — повідомили в ЦДАЗУ.
У Держархіві наголосили, що завдяки такій потужній багатовекторній роботі комісії та комітетів досягався значний результат — звільнення з місць позбавлення волі та депортація з СРСР до США генерала П. Григоренка, журналіста В. Мороза, О. Гінзбурґа, Г. Вінса, М. Димшиця й Е. Кузнецова, а також інших дисидентів. Комітет з прав людини СКВУ опікувався також долею М. Руденка й О. Бердника, О. Тихого, І. та Н. Світличних, Л. Лук’яненка, Ю. Шухевича, С. і Н. Караванських і багатьох інших, без чийого внеску у загальну справу відродження української державності не відбулася б сучасна незалежна Україна. ЦДАЗУ запросив дослідників до своєї читальної зали для роботи з презентованими й іншими документами.
Як повідомляв «Міст», помер багатолітній голова Ліґи українських політв’язнів.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply