Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

Трагедія з «Боїнґом» викликала протести

Автор:

|

Липень 24, 2014

|

Рубрика:

Трагедія з «Боїнґом» викликала протести
Протести у Празі

Протести у Празі

Світовий конґрес українців (СКУ) засудив знищення підтримуваними Російською Федерацією (РФ) терористами пасажирського літака Малайзійських авіаліній. СКУ глибоко співчуває родинам і близьким всіх загиблих, що перебували на борту пасажирського літака рейсу «Амстердам — Куала-Лумпур». Цей очевидний акт страшної жорстокості та нелюдськості ще раз підтверджує серйозну загрозу глобальному миру та стабільності, яку становлять терористи в східній Україні, підтримувані РФ.

Сьогодні світ переконався в тому, що навіть після введення додаткових санкцій із боку США та Європейського Союзу Росія зухвало продовжує нарощувати свою аґресію та дестабілізувати ситуацію в Україні.
Тому СКУ ще раз закликає міжнародну спільноту негайно застосувати проти РФ санкції третього рівня та надати Україні вкрай необхідну їй військову допомогу для припинення кривавих дій підтримуваних Росією терористів на східних українських теренах. «Тільки спільні рішучі дії міжнародного співтовариства можуть тепер реально відновити мир, порядок і стабільність у Європі», — заявив Евген Чолій, президент СКУ.
Українці в Лондоні та Вашинґтоні провели термінові мітинги через катастрофу малайзійського пасажирського літака в небі над контрольованою сепаратистами територією України. У столиці Великої Британії активісти прийшли до посольства Російської Федерації. Вони звинувачують президента Росії в тероризмі.
«Путін — убивця. Три літаки збито над Україною менш ніж за 24 години. Два українських військових і зараз — комерційний пасажирський», — ідеться в заклику на акцію, опублікованому на фейсбук-сторінці London Euromaidan. Активісти поклали квіти біля посольств Малайзії та Нідерландів. На мітинґу біля Білого дому у Вашинґтоні демонстранти закликати міжнародну спільноту підтримати Україну в боротьбі проти осіб, відповідальних за збитий літак.
У межах кількаденних заходів «Днів України у Лондоні», де відвідувачі могли більше дізнатися про протести на київському Майдані, а також про нинішні події, знову збирали кошти. За словами Сергія Бурнуса, одного з координаторів акцій, упродовж 10-13 липня було зібрано 4 360 GBP. Загалом за вісім місяців активісти з Лондона передали на допомогу Україні близько 100 тис. GBP.
У столиці Чехії Празі 20 липня ц. р. перед Посольством Російської Федерації відбувся мітинґ, учасники якого звинуватили Росію у збитому над Україною пасажирському літаку Боїнг-777. У демонстрації взяли участь чехи, а також українці, котрі живуть і працюють у Чехії. Демонстранти тримали гасла «Путін — убивця», «Путін убив наших дітей», у руках багатьох були українські прапори. Учасники акції також запалили символічні свічки в пам’ять загиблих. Вони співали Гімн України та українські народні пісні.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply