Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 7, 2022

Таланти з усього світу запрошують на пісенний конкурс

Автор:

|

Грудень 07, 2020

|

Рубрика:

Таланти з усього світу запрошують на пісенний конкурс
Гурт «Рушничок»

Українців із усього світу запрошують до участи в музичному проєкті до 50-річчя леґендарного ансамблю «Рушничок» із Канади. Про це повідомив Орест Цимбала, організатор конкурсу, відомий український співак і автор багатьох мистецьких проєктів. «Запрошую українські співучі таланти з України й усього світу взяти участь в унікальному проекті. Радий оголосити, що Український фестиваль у Монреалі вперше проводить пісенний віртуальний конкурс Rushnychok Contest із нагоди 50-річчя леґендарного ансамблю «Рушничок»», — зазначив він і додав, що Rushnychok Contest — чудова нагода продемонструвати любов до української пісні та «Рушничка».
Згідно з умовами конкурсу, в ньому можуть взяти участь виконавці від 18 років, представивши пісні в супроводі музичних інструментів або acappella. На конкурс приймають спеціально записані відео, де конкурсант виконує пісню з репертуару ансамблю «Рушничок». Орест Цимбала висловив готовність допомогти учасникам із вибором пісень. Останній термін подачі заявки до 20 грудня ц. р. на електронну адресу: mtlukiefest@gmail.com. Оголошення переможця відбудеться 14 січня 2021-го.
Нагадаємо, що «Рушничок», найпопулярніший вокально-інструментальний ансамбль Північної Америки, був створений 1970 року в Монреалі (провінція Квебек). Гурт започаткував новий стиль виконання української пісні на так званих забавах — вечірках і весіллях. «Монреальський Бітлз», як часто називали «Рушничок», став прикладом для багатьох ансамблів української діаспори.
За час свого існування (1970-1980) колектив видав п’ять альбомів, до яких увійшли українські народні пісні, гіти української естради та власні твори. До складу гурту входили: Андрій Гарасимович (вокал, гітара); Юрко Штик (бас-гітара), Евген Осідач (вокал, акордеон); Стефан Андрусяк (ударні). «За часів Радянського Союзу платівки та записи «Рушничка» потрапляли до України нелегально і були знані як підпільні й антирадянські «пісні українських канадців». Тож нехай тепер пісні «Рушничка» єднають українську громаду в усьому світі та надихають сучасне покоління співучих українців», — зауважив п. Цимбала.
Як повідомляв «Міст», фестиваль Богдана Весоловського визначив переможців.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply