Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 12, 2022

Свято останнього дзвоника відбулося в діаспорі

Автор:

|

Липень 07, 2022

|

Рубрика:

Свято останнього дзвоника відбулося в діаспорі
Останній дзвоник у Женеві

Закінчився навчальний рік в усіх українських школах, у т. ч. за кордоном. Останній дзвоник пролунав для учнів об’єднаної школи української громади Греції. «Останній шкільний дзвоник буває раз у житті. Цього року ворог вкрав у наших дітей це зворушливе свято, повне переживань і найсміливіших планів на майбутнє. Цього року українські випускники розкидані по всьому світу, їм було дуже складно: страшні дні, тижні, місяці в бомбосховищах, переїзд буквально під обстрілами в інші міста України чи за кордон, розлука з рідними, друзями, звикання до нових умов. Але вони молодці: змогли далі продовжити навчатися і з чудовими результатами закінчити школу» — наголосили у Посольстві України в Афінах.
Урочистий захід із нагоди закінчення навчального року учнями, які приїхали з України до Швеції, рятуючись від війни з Російською Федерацією (РФ) відбувся в Норртельє. Участь у святкуванні на запрошення школи взяла Вікторія Плахотнюк, дружина посла України в Стокгольмі. «Усі 23 українських дітей, які наразі навчаються у Sоderbykarls Skola, отримали дипломи про закінчення підготовчого курсу з вивчення шведської мови. Згодом відбувся святковий концерт і вже традиційна фіка зі смаколиками, які приготували власноручно діти та їхні батьки», — повідомила вона.
Свято останнього дзвоника відбулося і в Українській школі в Швейцарії. 80 дітей, 20 учителів і 110 батьків зібралися в одній залі, яка була заповнена барвистими вишиванками та віночками, майстерно вплетеними у волосся квітами та стрічками. Про це повідомив Український культурний центр у Женеві. «Наші найкращі, найстаранніші та найталановитіші учні разом із невтомними вчителями приготували всім гостям чудові виступи з віршами, співами та танцями. Цього дня все було присвячене Україні та нашій рідній школі», — ідеться в повідомленні.
Наприкінці свята Євгенія Філіпенко, постійна представниця України при відділенні Організації Об’єднаних Націй у Женеві, та Тетяна Рибченко, дружина посла України у Швейцарії, привітали всіх учнів зі закінченням навчального року, вручили подяки всім вчителям, які викладали у школі, і дипломи про навчання кожному учню. Також на честь першого свята останнього дзвоника в історії Української школи в Женеві кожен учень отримав подарунки від школи та від партнерів.
Своєю чергою, Любов Непоп, послиня України в Угорщині, узяла участь в урочистій церемонії закриття навчального року освітніх просторів Української асоціації «Єдність». Захід організували спільно з Українським національним товариством у Будапешті під гаслом «Україна переможе!». Святкування розпочалося концертом учнів в амфітеатрі на галявині біля Real School. «Передала керівництву шкіл українські підручники для початкових класів і дитячі розмальовки для дітей дошкільного і шкільного віку», — повідомила дипломатка.
Як повідомляв «Міст», в українській школі в Абу-Дабі провели останній дзвоник.

About Author

Meest-Online