Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 4, 2022

СУОД оголосила переможців третього «Мовограю»

Автор:

|

Березень 19, 2021

|

Рубрика:

СУОД оголосила переможців третього «Мовограю»

Завершився організований Спілкою українських освітян діаспори (СУОД) III Міжнародний конкурс юних перекладачів «Мовограй», який цього року «розрісся» чотирма номінаціями, дві з яких — нові: прозовий переклад поезії на українську і з неї. Про особливості цьогорічного конкурсу розповіла Оксана Шатохіна, голова організаційного комітету «Мовограю».
«Динаміку змагання відображає напружена боротьба за бали — лічили до десятих частин. Проте ми вже вийшли на той конкурсний рівень, на якому подані роботи не просто змагаються між собою на рівні здобуття найбільшої кількості балів, є ще й відбір за принципом досягнення певної якісної планки. До речі, критерії оцінювання у нас дуже серйозні: якість перекладу, стилістика тексту, художня виразність, цілісність перекладу, грамотність», — повідомила вона.
Діячка зауважила, що перекладати поезію з української виявилось нелегким завданням для учасників, тому назвали переможців лише на вищому рівні. «У цьогорічних правилах прописано, що називаємо лише одного переможця у віковій категорії/ мовному рівні в кожній номінації. У нас чимало прекрасних робіт, але, на жаль, не всі можуть стати переможцями. Проте є можливість та чудова нагода спробувати свої сили наступного року. Наразі визначаємо тих, кому журі хотіло б дати особливі відзнаки, тому що багато робіт, які не перемогли, все ж є близькими до перемоги завдяки високим балам. А три роботи відібрали для публікації в червневому номері «Однокласника», — зазначила п. Шатохіна.
Також вона зауважила, що «Мовограй» має виходити на якісно новий рівень, отримати постійне формальне визнання Міністерства закордонних справ України. «Пишаємося, що «Мовограй» проводять уже третій рік поспіль. Це доказ, що конкурс є цікавим, потрібним, він утверджується, має право на життя. Вважаємо, що цей проєкт має виходити на інший, якісно новий рівень», — заявила діячка.
Як повідомляв «Міст», до участі в конкурсі перекладачів «Мовограй» запрошували в грудні 2020-го.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply